Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teploměr do auta

Zdravím,

Chtěl obdařit blízkou osobu teploměrem do auta. Vůbec se v těchto věcech kolem aut nevyznám. Mělo by to snímat venkovní i vnitřní teplotu. Bez hodin.

Mohu vás zde někoho poprosit, jestli máte typ na nějaký takový teploměr? Jasně, že bych mohl toto zadat do G, ale chtěl bych nějaké reference na konkrétní výrobek. Jasně, že každé zboží se může pokazit. O to mi nejde. Spíše o to, jestli se dobře ovládá, nevykazuje nějaké nelogické ovládání atp.

děkuji

Předmět Autor Datum
Občas mají v Lidlu tenhle malý za stovku.Měří obě teploty,píská při nebezpečí námrazy cca +2 až -2 °…
Karel04 13.11.2017 17:14
Karel04
Pokud to má být do auta, tak bych řešil něco s podsvícením, aby na to bylo vidět i potmě - ale zase…
Kachlík 14.11.2017 10:21
Kachlík
Zdravím vlastním ten teploměr z Lidlu a mně se bohužel nehodí ale ne proto, že by nefungoval,to ukaz…
abcd 19.11.2017 00:37
abcd
aha? Děkuji za tipy. To by mne nenapadlo... To s tím měřením napětím není špatný nápad. Ta osoba to… poslední
patyk 20.11.2017 10:06
patyk

Občas mají v Lidlu tenhle malý za stovku.Měří obě teploty,píská při nebezpečí námrazy cca +2 až -2 °C,má i paměť,samolepky na přilepení.Ovládat není třeba,obě teploty i čas jsou vidět stále.
Při výběru teploměru hlavně pozor,aby to mělo tu paměť,některé se samy nulují každý den o půlnoci.I když v autě to asi není tak podstatné,jak bylo včera večer.

Zdravím
vlastním ten teploměr z Lidlu a mně se bohužel nehodí ale ne proto, že by nefungoval,to ukazuje teplotu v tělese a na čidle současně s časem. Mně nevyhovuje tvar jeho tělesa, jež je trojúhelníkového tvaru.Takový tvar se mi nelíbil nikde umístěn stále byl zkřiva. více bych bral obdélníkový průřez. Ten z Lidlu jsem nakonec použil po vyrobení tvarovaného stojánku jako hodiny do práce.

Pokud jde o doporučení mohu jen doporučit jak již zde bylo napsáno podsvícený přístroj. pokud auto má displej na čas, není tam sice nutný ale bývá nejvíce využívanou funkcí po teplotě. Další volitelnou funkcí bývá také palubní napětí a to se hodí velmi. některé typy mívají volitelné i barvy podsvícení. Podsvícení se napojuje na světla, takže nevybíjí baterku pokud nesvítíme, a některé má navíc i možnost vlastního čidla okolního světla.
Pokud jde o mne nehledal bych variantu bez času, to je omezení, spíše
1 aby se hodil pro umístění někam do auta, například fiaty a fordy snesou ovály
2 aby barva podsvícení ladila do interieru pokud má někdo modré budíky tak nemusí chtít červený displej
3 já jsem pro to pokud to palubní počítač neukazuje, aby byla možnost měření palubního napětí. Využitelné nejen pro kontrolu v zimě, ale také kvůli dobíjení a spotřebě el. při zvýšeném odběru např. ledničkou, hifi.....

Snad některá informace bude ku pomoci. :-D

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru