Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaké jističe koupit

zdravím potřeboval bych poradit jaké jističe koupit.mám domek, který je napájený kablem od souseda cyky 4x4.nedávno jsem měl na zásuvce zkrat
a jistič u mně doma B16 spadl na nulu,ale vyhodil hlavní jistič i u souseda -myslíte že je to vpořádku?v domě mám zapojené jističe zvlášt krabice sklep+garaže pak podkroví a ted chci napojit cyky na jističe v přízemí a nevím jaké koupit jaký je rozdíl v jističech řada 6ka,řada 10ka,15ka ?sklep i podkroví 10let fungují na jističech -sporák 3P B16,svařečka 3P C20,zásuvky B16,světla B10 ,ale nevím vůbec co je to za řadu 6ka,nebo 10ka bylo by možné to trochu vysvětlit?děkuji moc za odpověd
Změna předmětu, původně: jistič (Kurt)

Všechno má řešení, ale:
Jedná se o nahodilý jev, nebo je to NAPROSTO VŽDY PRAVIDLEM? :-/
Nahodilému jevu, kdy občas vypadne při zkratu několik jističů zasebou, lze předejít se stejnými náklady, ale většinově to bude zbytečné opatření, jen ve specifických případech to zafunguje oprávněně.
Pokud se jedná o ZÁSADNĚ PRAVIDELNÝ jev, chtělo by to měření zkratových proudů a postupovat podle jeho výsledků. Mezi jistič na přívodu a podružným rozvaděčem možná umístit tlumivku pro přepěťové ochrany https://www.shopelektro.cz/svodice-a-prepetove-ochrany/saltek/napajeci-site-do-1000-v/razove-oddelovaci-tlumivky-rto/saltek-rto-63-oddelovaci-tlumivky-pro-spravnou-koordinaci-svodicu,-do-63 , která změní impedanci (zdánlivý odpor) vedení a při zkratu poskytne nejbližšímu jističi dostatečný čas pro vybavení, než vypne jistič předřazený...
Vypočítat lze cokoliv, konstrukčně vyřešit také, je ale otázkou, zda ta námaha a náklady spojené s řešením, jsou adekvátní výsledku - je to provozní omezení opravdu natolik omezující? :-/