Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem po znovu vložení enelop do nabíječky předčasně hlásí full, jinak by se dobíjela ještě chvíli

Dobrý den, potřebovala bych v vysvětlil, co se děje s nabíjením baterky: Nabíjím vybitou eneloop AAA baterku 1.17V hr-4utga(800mAh,min 750mAh), počáteční proud jsem dala vyšší, aby nabíjení netrvalo 5 hodin - 500mA, nechala jsem to na 698mAh, při kterém do hlásilo 1.48V. Po vyjmutí a opětovném vložení již nabíječka hlásí full(a to ještě ani nedošlo k nabíjení, protože nabíječka nezačne nabíjet hned, ale až po pár sekundách, aby byla šance vložit zbývající články(4 sloty má) a zvolit režim a proud 200,500 až 1800)

Z jakého důvodu nelze dál pokračovat? Jak znám baterku, kdybych ji byvala tam nechala , tak by se dobila ještě nějakou dobu na 1.52V a asi ještě dalších 200 mAh

Jak tedy správně nabíjet baterku eneloop? To se to má táhnout od počátku pomalým proudem 200 a nebo to nechat celou dobu rychlým proudem 500? Vyšší si myslím, že není pro AAA dobrý. A nebo jsem měla udělat přepnutí dříve (když bylo napětí třeba 1.42V)

Nebo je to OK, a už je nabitá dost. Nabíječka asi používá nějakou detekci tresholdu napětí , kdy srovnává rozdíl napětí buď od počátku nabíjení nebo za nějakou dobu (např srovnání před 5 minutami) a třeba už je ve stavu, kdy to spolehlivě nezjisti.

Mám dve nabíjačky.Jedna dáva 1400 mAh pre AA,a 800 mAh pre AAA.
Druhá dáva 1750 mAh pre AA ,a 750mAh pre AAA.Pre obidve je to stabilný prúd.
Nabíjam Enelopy AA aj AAA.
Je mi úplne jedno do ktorej ich dám.Nijaké špekulovanie s nastavovaním , žiadne starosti.Keď sa rozsvieti pri danej baterke zelená dioda,tak je nabitá.Vyberem a používam.
Roky to robím a žiadne problémy!Stále držia perfektne.
Stále tie isté baterky niekolko rokov , aby tu zas niekto nenapísal že týmto nabíjaním kupujem každých pol roka nové.