Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řezání do keramické WC nádržky

Ahoj, zkoušel někdo diamanťákem vyříznout do horní hrany wc nádržky (pod horní víko) otvor cca 3x3cm. Nepraskne celá nádobka? Nebo by to neměl být problém? Potřeboval bych do ní zapojit hadici cca průměr jak odtoková z pračky. Díky za názory.

Dělal bych to s vyndanou nádržkou a tu podložil nebo vyplnil pískem, aby to nemělo snahu celé se to rozechvět. Kotouč hladký, nikoliv segmentový. Vrtat do oblé stěny kdesi blízko okraje bych se bál. Nářadí dr Emela by možná bylo výhodou.

ani nie,tie dremely sú na jemné roboty,detaily,drobné reliéfy,modelárske záležitosti, sú to kombinované mikrovrtačky/mikrobrúsky/mikroleštičky na vrtáky/frézky/brúsne-leštiace hlavice s priemerom držiaku od 0-2,5 mm,na max 3,2 mm vrták si už treba dokúpiť zvlášť adaptér a aj to len na základňu 3000 a vyššie,na nižšie verzie vzhladom na už slabý výkon sa to oficiálne nemá používať.....

Prodávají se jádrové vrtáky do keramiky - je to plechový pásek stočený do prstenu a jeho pracovní hrana je pokryta diamantovým prachem. Osou je vidiový vrták, kterým se přesně navede ten korunkový prstenec. Je to celkem bezpečný výsledek a čistá práce. Třeba jako tohle: https://www.hobynaradi.cz/diamantovy-korunkovy-vrtak-20mm-m14-bass/ , ale je to příliš "značkové" na jednu díru - prodávají se jednodušší a levnější...

Mám též keramickou WC nádrž s víkem a měl jsem jiný problém. Vlivem uzavřeného prostoru nad hladinou vody záchod splachoval pomalu - nebyl to ten správný "šplouch" pro spláchnutí. Na hraně nádržky jsem trpělivě a opatrně štípačkami "vykousal" otvor asi 4x2 cm. Nic neprasklo.