Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak topit v panelaku

Bydlím v panelákovém bytě s centrálním topenim,chtěl bych se dozvědět vše o vytapění .Na noc se topení zastavuje.Chci vědět,je-li to v pořádku nebo ne. Vaverka Lad.

Centrální vytápění se řídí eqitermní křivkou ( teplota vody v topení dle venkovní teploty). Může být nastaven taky noční útlum ( např. snížení o 2 stupně v nočních hodinách) - tím by se vysvětlilo to "zastavení topení".
Jinak je pod každou termohlavicí regulační ventil na kterém se dle výpočtu projektanta nastavuje průtok tělesem (aby se i do vyšších pater dostala stejně teplá voda). Termohlavicí si pak můžete nastavovanou teplotu dle vaší potřeby.