Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Snímač barevného světla

Ahoj, potřeboval bych poradit s mým ročníkovým projektem.
Potřeboval bych pomoci se snímačem RGB barev.
Napadlo mě, že bych měl na jedné straně RGB ledku a ´´svítil´´ barvami a na druhé straně bych to potřeboval to o co mi jde, abych mohl zaznamenat tu barvu a pak to převést na napětí 5V třeba. ( vývody pro červenou, modrou a zelenou a když bych svítil zelenou, tak aby mi na příjímači vycházelo 5 v na zeleném vývodu).
Nenapadá vás něco prosím ? Hodně by mi to pomohlo.
Děkuji za brzké odpovědi.

A preco sa snazis robit nieco o com nemas znalosti? Nechces najprv nieco studovat, napr. elektrotechniku 4 roky, alebo mas pocit ze to ti ludia studuju pre srandu kralikov?

Mas tam v sekcii KE STAZENI aj datasheety, tak si ich stiahnes aby si zistil co to je. Zistis ze to su 3 fotodiody (spolocny pin je 4ka), a ked si sa to neucil tak si das do google slovo photodiode schematic a ucis sa to za pochodu z google.

Najjednoduchsie zapojenie je https://electronics.stackexchange.com/questions/229414/photodiode-circuit-for-measuring-light-intensity to s tranzistorom nizsie, slusnejsie je to s OZ.
Odpor je treba nastavit podla toho jaku chces citlivost, dal by som si tam 22k trimer do serie s 4k7 odporom apod. Alebo si ho vypocitaj zhlavy podla datasheetu, mne sa nechce citat datasheet tej fotodiody.
P.S. dufam ze zapojit LED a odpor seriovo na kolektor toho tranzistora zvladnes a netreba ti to kreslit.