Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Snímač barevného světla

Ahoj, potřeboval bych poradit s mým ročníkovým projektem.
Potřeboval bych pomoci se snímačem RGB barev.
Napadlo mě, že bych měl na jedné straně RGB ledku a ´´svítil´´ barvami a na druhé straně bych to potřeboval to o co mi jde, abych mohl zaznamenat tu barvu a pak to převést na napětí 5V třeba. ( vývody pro červenou, modrou a zelenou a když bych svítil zelenou, tak aby mi na příjímači vycházelo 5 v na zeleném vývodu).
Nenapadá vás něco prosím ? Hodně by mi to pomohlo.
Děkuji za brzké odpovědi.

Nechces to radsej riesit modulaciou jedneho (napr. IR) svetla, podobne ako dialkove ovladanie pre TV? Lebo stejne to budes musiet modulovat, ak nehces aby to chytalo vsetky svetla z okolia ako signal, a ak to neni urcene len pre nejaku tmavu komoru, alebo nedajboze sa snazis nabastlit to na svetlovodive vlakna.

Má to být ukázka přenosu dat já použiji skleněnou tyč, které bude zastíněná jen malej proužek, aby bylo vidět, jaké světlo svítí zrovna a na druhé straně to chci zachytávat.
našel jsem tuhle součástku:

rgb-senzor-kingbright-kps-5130pd7c-smd.k180381

, ale nedokážu si sám vytvořit schéma, protože z toho leze napětí a ne proud ( vim ani jedno bez druhého nemůže být, takže špatně napsáno, ale doufám že jste mě pochopili ) potřeboval bych aby z toho lezlo 5 V na každém výstupu, takže nějaký zesilovač a co dál nevím.
Děkuju za odpovědi :)

A preco sa snazis robit nieco o com nemas znalosti? Nechces najprv nieco studovat, napr. elektrotechniku 4 roky, alebo mas pocit ze to ti ludia studuju pre srandu kralikov?

Mas tam v sekcii KE STAZENI aj datasheety, tak si ich stiahnes aby si zistil co to je. Zistis ze to su 3 fotodiody (spolocny pin je 4ka), a ked si sa to neucil tak si das do google slovo photodiode schematic a ucis sa to za pochodu z google.

Najjednoduchsie zapojenie je https://electronics.stackexchange.com/questions/229414/photodiode-circuit-for-measuring-light-intensity to s tranzistorom nizsie, slusnejsie je to s OZ.
Odpor je treba nastavit podla toho jaku chces citlivost, dal by som si tam 22k trimer do serie s 4k7 odporom apod. Alebo si ho vypocitaj zhlavy podla datasheetu, mne sa nechce citat datasheet tej fotodiody.
P.S. dufam ze zapojit LED a odpor seriovo na kolektor toho tranzistora zvladnes a netreba ti to kreslit.