Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapařené houby

Zdravím houbaři! Potřeboval bych poradit. Dcera dostala od kamaráda košík hřibů smrkových. Houby přesypala do igelitové tašky a uskladnila je v lednici. Samozřejmě se zapařily. Bylo jí je líto vyhodit, tak je nakrájela a teď je suší v sušičce potravin. Hádáme se, zda takto upravené budou zdraví nebezpečné. V igelitce byli cca 4 hodiny. Já tvrdím, že by je raději měla vyhodit. Poradíte?

"Zapařené" houby - jak jsi poznal, že jsou zapařené? Spíš když se nechají v teple a neprodyšném obalu, začnou se v nich totiž kazit bílkoviny (stejně jako v mase) a rychle se množí i nejrůznější bakterie. Když byly v lednici, tak se pravděpodobně nanejvýš po těchto houbách pose**re, víc nic nehrozí. Kdyby byly v teple, tak produktem bakterií jsou vysoce toxické sloučeniny, můžou způsobit až otravu a jsou silně karcinogenní.