Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povolení na vrtanou studnu - problém

Dobrý den,
budeme dělat vrtanou studnu stylem geologický průzkumný vrt, následný hydrogeologický posudek, projekt, legalizace studny a kolaudace. No, problém je v tom, že soused mi řekl, že to dělám zbytečně, protože mi nepodepíše povolení. Na obci ovšem chtějí souhlas sousedů. Co se s tím dá dělat?
Díky
Honza

Takže pokud jeden vodu má, druhý má sklopit uši a ani to nezkoušet?

Chápu sice obavy, ale všechno je to o komunikaci. Když jsem vrtal studnu já, sousedy jsem obešel i s vrtařem a geologem, pobavili jsme se o jejich studnách a domluvili si, do jaké hloubky zkusíme vrtat. Všechno díkybohu dopadlo dobře, máme vody víc než všichni potřebujeme. Důležité je, že všichni o všem věděli, věděli že to není nějaká partyzánština od frantíka z vedlejší vsi a byli v pohodě.

Svého času mi jeden známý říkal, že má studnu, kdosi v okolí si taky pořídil studnu a jemu se ztratila voda, musel si tu studnu nechat prohloubit a to prý ho nestálo pět korun třicet. Pokud soused má podobnou zkušenost, tak se nedivím, že se bude cukat.