Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povolení na vrtanou studnu - problém

Dobrý den,
budeme dělat vrtanou studnu stylem geologický průzkumný vrt, následný hydrogeologický posudek, projekt, legalizace studny a kolaudace. No, problém je v tom, že soused mi řekl, že to dělám zbytečně, protože mi nepodepíše povolení. Na obci ovšem chtějí souhlas sousedů. Co se s tím dá dělat?
Díky
Honza

Vyčleň inkriminovanú parcelu kolom dookola (zôkol-vôkol) od priľahlých susedov úzkym pásikom, napríklad o šírke 3bm, so zápisom tejto zememeračom vymeranej parcely do nového LV iného majiteľa (napríklad blízkej osoby s ktorou si spriaznený). Parcela bude napríklad slúžiť ako prístupový chodníček odtiaľ-potiaľ a späť.

Týmto vylúčiš z právneho aspektu okolitých susedov zo stavebného konania, lebo priamy a priľahlý sused bude nový majiteľ v obkolesení parcely kde sa bude "studniť vrtom" a ten ti dá písomné povolenie k vrtacím prácam na studni. Odrežeš okolitých susedov (vylúčiš ich) z konania a súhlasov.

Sú to tzv. eštebácke metódy, ako vydrbať s ľudovodemokratickým právom.

Pokud nedá souhlas, musí dát relevantní odůvodnění proč. Klidně si to podej, požádej o jeho vyjádření, i když nedá souhlas a pokud toto napíše dle svého uvážení, většinou je to v rozporu se stavebním zákonem a stav. úřad poté k této připomínce nepřihlíží. Ale raději se na toto téma poraď s nějakým stav. projektantem. Oni již vědí jak na to.

Ještě zábavnější je můj soused, kam v 5 odpoledne najelo auto s nápisem vrtané studny a do 12 se mi třásl barák. Na obci nic nevědí, nic nemůžou, nemají právo šetřit.
Taky si myslím, že bezdůvodný nesouhlas není překážkou. Jen dodatečně on má právo v případě změny u jeho zaregistrované studny na náhradu, nebo úpravu poměrů.

Takže pokud jeden vodu má, druhý má sklopit uši a ani to nezkoušet?

Chápu sice obavy, ale všechno je to o komunikaci. Když jsem vrtal studnu já, sousedy jsem obešel i s vrtařem a geologem, pobavili jsme se o jejich studnách a domluvili si, do jaké hloubky zkusíme vrtat. Všechno díkybohu dopadlo dobře, máme vody víc než všichni potřebujeme. Důležité je, že všichni o všem věděli, věděli že to není nějaká partyzánština od frantíka z vedlejší vsi a byli v pohodě.

Svého času mi jeden známý říkal, že má studnu, kdosi v okolí si taky pořídil studnu a jemu se ztratila voda, musel si tu studnu nechat prohloubit a to prý ho nestálo pět korun třicet. Pokud soused má podobnou zkušenost, tak se nedivím, že se bude cukat.