Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Montáž športového filtra

Dobrý deň prosím Vás mám len jedinú otázočku pre tých čo už montovali športovú hrušku do svojho auta, aké mám použiť koleno alebo ak sa to volá aby som dal ďalej filter od motora ? Neviem ako to správne pomenovať som lajk v tomto len by som rád vedel čo tam mám použiť aké koleno alebo potrubie a aký materiál či hliník, plast alebo čo, vopred ďakujem za odpovede.

Stačí plast... Ale záleží pro jaké auto to máš a jak moc profi to chceš mít:
na takový ten vesnický tuzing stačí toto:
https://www.auto-doplnky.com/flexibilni-hadice-pro-sani-vzduchu-do-motoru-prumer-77-mm-stribrna-4car-75-83-p38697
https://www.auto-doplnky.com/flexibilni-hadice-pro-sani-vzduchu-do-motoru-j-tec-prumer-60-mm-modra-jacky-auto-sport-06625-p1385
atd....
záleží jaký průměr potřebuješ
Ale nečekej od "sportovního filtru" nějaký zázrak. Nepřidá to ani prd a budeš si srát motor, protože tím filtrem projde každej drobnej bordel.
Pokud teda nebudeš investovat do nějakého kvalitního kitu, což předpokládám, že ne.

Zajímavé jak to tady všichni pomlouvají ale klady neřekne nikdo. Lepší reakce na plyn, zvuk se změní ke "sportovnejsimu". Je sice pravda že bordel se dostává do motoru více než přes origo kit sani s boxem ale rozhodně ne aby motor odešel po chvilce používání sportovních filtrů.
Sani mám vyřešené tak ze od klapky jde seriova hadice na kterou mám pripojenou hadici k prodloužení do boku ke světlu. Na konci pak samotný konus. Kolem filtru mám ještě plechovou clonu pridelanou na byvale drzaky boxu orig. filtru. Pro ještě lepší efekt mám natáhlou plastovou hadici zespod narazniku mířící přímo pod filtr aby byl zajisten co nejchladnejsi vzduch mířící na filtr. Po půl roce používání filtr vypadá stále jako nový a neni znečištěn. Někdo si filtr tahá přímo až k narazniku ale to už je silenost např při vjeti do kaluze a znečištění filtru. Ještě nech vyčistit klapku a bude to znát také. Některé klapky mají ještě nesmyslne vedenou hadicku s proudící chl. kapalinou. To pak stojí celá snaha za nic. Tuto hadicku zaslepit.

Klady to jednoduše u >>běžného<< motoru nemá, proto je nikdo nezmiňuje. Pozitivní vliv je maximálně kosmetický, u některých motorů akustický - ale měřitelný na kolech není.

Pro snad každý typ motoru existuje výrobcem předepsaná údržba + údřžba doporučená zkušenými či dlouhodobými majiteli, která jde nad rámec továrních doporučení. To je dobrá cesta, zatímco všechny "instantní" návody na votuning jsou buď v lepším pířpadě k ničemu, nebo v tom horším začátek cesty do pdele.

Nemá jo ? Co třeba aspoň minimální snížení spotřeby kvůli volnejsimu dýchání motoru? Samozřejmě nejlepší je už to řešit celkově taky s jinacim sanim, poté přidat se vzduchem i palivo takže silnější regulátor tlaku paliva, ale na tohle se tazatel neptal.
No to bych taky neřekl. Samozřejmě při zvyšování výkonu klesá životnost ale rozhodně ne nikterak markantne! Jestli auto ve finále najede o 20000km navíc se sériovými prvky stojí za polemizovani. Samozřejmě se to nesmí kompletně předělat, větší úpravy motoru. Ale tady jde jen o lepší sani a tím se markantne nic nemění,neničí! Jestli ostatní jebli jen obycejny sport.filtr na hadici od saní přímo k motoru tak se nic nemění snad jen zhorší např kroutici moment na dolním spektru otáček. Pokud se to ovšem trochu více promysli tak filtr udělá určité koniky navíc.

Nemá. Pokud je to jinak, docela rád bych viděl studii, která to hodnotí. Zatím jsem přesvědčený, že v běžném vozu bez dalších zásadních úprav jde o podobné mumbo-jumbo jako náporové sání, turbonátor nebo vhánění elektrolýzou získaného vodíku do sání. Pocitová záležitost pod hranicí reálné měřitelnosti.

Aby zvyšováním výkonu klesala životnost, muselo by k nějakému dojít. Tady bych byl docela klidný :-) Dokud se k novému sacímu traktu nepřidá i nový výfukový, upravená ECU, jiné vstřikovače (ne všechno jde řešit změnou délky vstřiku), úprava ventilů a jejich časování, případně změna zdvihu pístů, je samotná výměna filtru za takzvaně sportovní opravdu zcela neškodná (pokud filtr nepropouští opravdu hodně bordelu).