Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jawa 50 bez jiskry a já bez nápadů

Čau, dnes jsem šteloval předstih u pionýra. Po odzkoušení se chvilku rozjel a poté nastal zmíněný problém. Kondenzátor jsem vyměnil, dále indukční cívku, cívku na statoru, zkoušel jsem i fajfku, kabel, ale bylo to k ničemu, protože neni jiskra ani u kladívek, které jsem jemně vzal šmirglem. Díky za rady, už nevím, čím to může být. (odtrh je ok a ukostření taky)

Ukostření OK - ukostření čeho? Často se stávalo, že při nesprávné montáži kladívka přerušovače se vodič od něj prodřel o vačku a ukostřil tak kladívka natrvalo. Jinak to chce ohmmetr nebo alespoň žárovkovou zkoušečku a projít propojení kabelů od cívky magneta, přerušovače, zapalovací cívky a zkontrolovat taky správnou činnost vypínače zapalování. Na webu se dá snadno najít elektrické schema zapojení pincka. Podle něj je snadné projít kabely a zjistit jestli jsou správně zapojené nebo jestli někde neutíká něco na kostru.

Dobrý den,můj prvotní poznatek je takový,že jste při výměně kondenzátoru dal špatně izolační podložky u držáku kladívka a tudíž vše máte spojeno do zkratu,takto to jiskru nehodí,neberte to osobně,před více než čtyřiceti lety jsem udělal podobnou chybu při výměně kladívka.
Pokud to nebude tam,tak jak již napsali ostatní,proměřit všechny obvody,včetně obvodu spínací skříňky,tam mohou být kontakty zoxidované,přechodový odpor a jiskra v nedohlednu.:-)

Kladívko bylo dobře zapojené, ale bohužel nefungovalo což byl jeden z problémů. Další problém který jsem zjistil byla špatná cívka na statoru. Díky za rady, skoro celý den jsem nad tím bádal a vše jsem měnil z funkčního stroje až jsem se k tomu dostal.

VYŘEŠENO

|Kladívko a cívka|