Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr sekačky

Zdravím potřeboval bych poradt s výberem sekačky. Zahradu mám velkou cca 1500m2. s převážne hustší trávou a lehce ušlapanou od psů.plocha rovná jen sem tam ovocné keře a pár děr co udělají psi. nebo krtek. Uvažuji o této https://cz.hecht.cz/hecht-5564-sxe-5-in-1-benzinov a-sekacka-s-pojezdem/ . celou dobu jsem používal elektrickou ale bohužel po xxx letech odešla.sice jsem to sní kosil celý den. tak ted chci neco co bude rychlejší. díky za tipy a rady.

Ja som dopadol opačne. Ešte v Tuzexe z čias ČSSR som v roku 1983 kupoval motorovú sekačku, štvortak so zberným plastovým košom za strašný peňáz na tie časy. Bola na objednávku z hnilého kapitalizmu lebo komunistická lúza len zbrojila, tanky, delá, rakety alebo len strieľala vlastných na hraniciach. Však poriadne práčky nedokázali vrahovia boľševici a eštébáci vyrobiť.

Dnes kosím výhradne elektrikou do zberného koša 230V / 1.5kW
https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=elektrick%C3% A9+kosa%C4%8Dky

Motorová kosačka z Tuzexu, hoci je stále funkčná, je odstavená v garáži lebo objektívne komentujem: Blbá údržba, hlavne po zime, vyprchal benzín, večne ucpatý filter na prach do karbesa, kontrola oleja, sviečka, urvala sa štartovacia šnúra, po dvadsiatich rokoch prdlo tesnenie pod hlavou.

Elektrika nemá chybu ak máš spravené prípoje, vytiahneš, zasunieš a ideš. Na zimu ju práskneš do garáže bez nejakého čistenia, mazania, benzínu, apod. hovadiny. Maximálne zhodíš nôž a raz za dva roky ho prebehneš doma na brúske, aby nežvatlal sekanú trávu ako krava.

na tvych prispevcich mam nejradsi to prskani na komunismus.. protoze jinak to jsou strasne blaboly :)

pokud ma na zahrade vice nez 1 strom, je to sileny vopruz behat s elektrikou.. rovnez, pokud ma zahradu do kopce, nebo nedejboze vetsi nez 200m

Z mojej 14árovej záhrady mám 4áre (tj.400m2) trávnika posekaných elektrikou rovnako rýchlo, ako s motorovou kosačkou, treba sa naučiť sekať elektrikou a nie mudrovať.

Záleží tiež od šírky el.kosačky a záberu (veľkosť v priemere) noža. 42cm mi stačí.

Od pripojenia kosačky z jedného bodu je nutné sekať po pásoch smerom od zdroja, nasleduje otočka o 180°. Kábel sa nemotá pod nohami lebo sa od miesta pripojenia odstupuje kosačkou.

Tiež sa dá spraviť rozvod pod zemou s vhodne rozostavanými šaltrami na 230V situovaných na stĺpikoch s krytom vo výške 30-50cm (podľa lokality výšky snehových zrážok), ale zrejme je to nad chápanie tunajším panelákovým vypatlancom - teoretikom.

kazdy po case prijde na to, jak jezdit se sekackou, aby se mu snura nemotala pod nohy..

ale hlavni je, ze travnik musi byt rovna plocha + zadne stromy.. uz 1 strom je k nasrani :)

a ja fakt nebudu na kazdem kousku zahrady delat zasuvku s krytim proti desti, abych nemusel kupovat benzin

S tim el. startovánim uvažuji do budoucna když už nebudu mít tolik síly.
A nevím přesně jak silny motor. ale tady jsem našel jedinou s takym obsahem, a tak mě napadlo že bych ji využil i do mého sadu kde kosím křovinořozem tak 1x za mesíc.

Buď první, mas-li pozitivní zkušenosti nejen s jedním kusem .... aspoň se tazateli rozšíří výběr :-)

Ma par plastových dílů, ale je to hodně houževnatý nepraskavý plast a neni to pak těžké jako celokov, který stejne drive zrezavi, nez tyhle plasty rupnou ...

Mám už asi 9 let tuhle honda-hrg-465-c3-sde, a funguje.
Je relativně lehká, a na nádrž vrčím hodinu a půl.
Proč mluvím o plastech...občas člověk chytne lištou něco "nepříjemného" (pejskové něco najdou, vytáhnou a pak zapomenou, nebo babička motyčku atd. :-), a kdyby nebyla celokovová, tak nevím..no.
Jednou se mi povedla i moje vlastní vodovodní pozink zatlučená "dočasně" do země na rigl na vrata, pak zarostla travou, nůž se o ní zastavil, děsná rána, no a seču dál. Kdyby to byl nějakej bastl z Mounfieldu, tak má ohnutou klikovku a ...