Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kde sehnat levné svorky na stůl

Netušíte, jestli a pod jakým značením se dají někde sehnat za pár šupů takovéhle primitivní šroubovací svorky na stůl? Nic komplikovaného, ohnutý plech, v něm díra se závitem, šroub s podložkou na konci, na desku v rozmezí tak 1–3 cm... ale všude za podobné nesmysly chtějí kolem stovky až tří za kus (v závislosti na účelu, ke kterému to má sloužit)

[table-clamp1.jpg]

Nejlevnější podobné zařízení, na které jsem zatím narazil, jsou síťky na stolní tenis, ze kterých by bylo potřeba upajcnout ty tyčky:

[https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/fdf/fdfc70459 36fa1bb4c4b999043db8631.jpg]

To je právě to, sada dvou kousků a něčeho jako příslušenství k něčemu, za sedm stovek. Čím víc profi je to zařízení, ke kterému to je, tím víc ten ohnutý plech stojí. :D Tady už by vyšlo levněji koupit v Ikei za 250 lampu, nechat si stojánek, a lampu vyhodit.

Chci to jen na rozebiratelné chycení dvou, tří plechových pásků ke stolu nějak takhle:

[https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/170  15954_10212702767710955_6097321743582716519_o.jpg?  oh=c2216d914f20874595a05c60e2ccd1ab&oe=59337F1B]

Takže ideál je fakt ta nejjednodušší věc na prvním obrázku

stolařské svěrky, cokoliv většího, je zbytečné, blbě by se to k tomu upevňovalo, navíc by to překáželo, a cokoliv dražšího je... zbytečně drahé.

Idea byla, že prostě pořídím nějaké levnější svorky, ke kterým to přišroubuju, ale jak tak koukám, tak chci prostě moc a asi budu muset vymyslet, jak ubastlit nějaké šroubovací uchycení na koncích těch plechů.

No to jsem si vygoogloval taky, ale to je v podstatě kolík, a takové kolíky drží, jak drží (a s časem hůř, protože se pružinka unaví a „gumičky“ ztvrdnou). Živě to vidím, zavadím o to, kolík sjede, profil se vymrští, a někoho to profackuje :D. A ty pevnější už jsou zase velké jak kráva.

Je to možnost C, ale musel bych skrz to ještě strčit šroub s křídlovou matkou, aby se to dalo utáhnout.

Spíš mě zajímalo, jestli někdo při nějaké příležitosti nenarazil na ten nejjednoduší úchyt a pod čím to případně shánět, protože všemožné googlování svorek, clampů, svěrek, držáků a stojánků k ničemu kloudnému nevedlo.

aspoň na pásovinu

Pásovinu "umlátíš" ve svěráku, ale není to nic moc a chudák svěrák.
Jednodušší bude při grilování si to nahřát a ohnout za tepla.
V té ohýbačce z odkazu tak max. 2mm plech. Kdybys potkal někde při práci klempíře, tak ti to z 20mm pásoviny ohne v klempířské https://www.google.cz/search?q=oh%C3%BDba%C4%8Dka+ na+h%C3%A1ky&client=firefox-a&rls=org.mozilla:cs:o fficial&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi4gdq wsfvSAhUJtxQKHXvYCeQQ_AUICCgB&biw=1920&bih=897#img rc=wa0C8OoxxejthM:]ohýbačce na háky.
[/url]