Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sečuánský pepř - pěstování jako bonsai

Dobrý den,

mám v plánu vypěstovat si bonsai Pepře sečuánského. Chtěl bych se zeptat, zda s tím má někdo zkušenosti.

Mé pěstitelské schopností končí u „Jednou za měsíc zalít kaktusy” :D. Na internetu jsem o tomto druhu moc nenašel. Všechno takové obecné rady od kterých bych se klidně mohl odpíchnout, ale dělá mi problém hnojivo. Všude píší hnojit jednou za 2-3, až na jeden článek, tam mě posunuli k tomu, že by to mělo být hnojivo s vyšším obsahem fosforu.

Chtěl bych se zeptat, zda s tímto druhem má někdo zkušenosti a případně jaké hnojivo použít, nebo co pro mě znamená vyšší obsah fosforu v hnojivu.

Kdyby se zde chtěl někdo rozepsat o pěstování Sečuánského pepře, nebudu proti.

Za každou radu děkuji :)

Mám semínka. Ptám se dopředu, abych pak informace nemusel shánět na poslední chvíli.

První dva odkazy se liší v tom, že jednou píší hnojení celoročně a podruhé jen v sezóně a v zimě ne. Proto bych nejradši aby mi to někdo rozsekl.
Někde psali, že tvarování by se mělo dělat v zimě a tady ve druhém odkazu, že kdykoliv.

Takže jsem z toho jelen :D

Každopádně pěstovat začnu teď od semene a poté to dám do půdy a měl bych to začít hnojit, hnojivem s vyšším obsahem fosforu. Což nevím jaká je normální hodnota.

Zasej to do lehké a propustné zeminy (rašelina + perlit nebo hrubý písek 2:1) nesmí tam při zálivce stát voda.Až ti to vyleze, tak to začni opatrně přihnojovat slabou koncentrací hnojiva. Až budeš mít rostlinu cca 15cm, tak ji přesaď do plochého květináče - žardinky a na dno dej drenáž(cca 2cm vrstva štěrku o velikosti asi 1cm). Cca po 3 týdnech po přesazení ji začni hnojit dusíkatým hnojivem . Nejlepší je Kristalon - např. pro konifery . Hnojivo namíchej podle návodu a hnoj klidně 1x týdně. Potřebuješ, aby kytka co nejrychleji vyrostla a zesílela. Někteří bonsajisté hnojí v sezoně třeba 1/4 koncentrací při každé zálivce - potřebují, aby stromek pořádně rostl. S fosforečným hnojivem si dělej starosti, až stromek začne nasazovat na květy. To může trvat dost dlouho. Potom záleží, v jakém stylu chceš stromek pěstovat. Trochu si o tom někde přečti. Pro některé styly, je dobré přizpůsobovat tvar až od malého stromku. Bonsajistika je krásný koníček, ale chce to hodně trpělivosti.
Bonsajové styly máš na obrázku. Stačí si jen vybrat a podle toho pěstovat. Pokud budeš chtít další rady, tak se podívej sem, určitě ti někdo poradí www.bonsai-greenhorn.cz