Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sečuánský pepř - pěstování jako bonsai

Dobrý den,

mám v plánu vypěstovat si bonsai Pepře sečuánského. Chtěl bych se zeptat, zda s tím má někdo zkušenosti.

Mé pěstitelské schopností končí u „Jednou za měsíc zalít kaktusy” :D. Na internetu jsem o tomto druhu moc nenašel. Všechno takové obecné rady od kterých bych se klidně mohl odpíchnout, ale dělá mi problém hnojivo. Všude píší hnojit jednou za 2-3, až na jeden článek, tam mě posunuli k tomu, že by to mělo být hnojivo s vyšším obsahem fosforu.

Chtěl bych se zeptat, zda s tímto druhem má někdo zkušenosti a případně jaké hnojivo použít, nebo co pro mě znamená vyšší obsah fosforu v hnojivu.

Kdyby se zde chtěl někdo rozepsat o pěstování Sečuánského pepře, nebudu proti.

Za každou radu děkuji :)

Mám semínka. Ptám se dopředu, abych pak informace nemusel shánět na poslední chvíli.

První dva odkazy se liší v tom, že jednou píší hnojení celoročně a podruhé jen v sezóně a v zimě ne. Proto bych nejradši aby mi to někdo rozsekl.
Někde psali, že tvarování by se mělo dělat v zimě a tady ve druhém odkazu, že kdykoliv.

Takže jsem z toho jelen :D

Každopádně pěstovat začnu teď od semene a poté to dám do půdy a měl bych to začít hnojit, hnojivem s vyšším obsahem fosforu. Což nevím jaká je normální hodnota.