Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tlačítko Tesla Stropkov 4FK 461 02 - schéma zapojení

Zdravím chcem sa spytať ako spravne zapojim kabel s 2zelenými,2oranžovými,2hnedými,2modrými vyvodmi na jednoduche zvončekove tlačidlo z dvomi svorkami typu 4FK461 02 Tesla Stropkov,a.s všetko ostatne je pozapajane len my to robi problem na to tlačidlo nevjem ako to zapojiť za radu vopred Ďakujem
Změna předmětu, původně: Pomôžte prosím (sHpy00n)

Je to jak s kozou na ledě... a přitom je to celkem jednoduché: odizoluj konec drátu, povol šroubek, drátek zastrč do uvolněného místa a šroubek zase utáhni A MÁŠ TO ZAPOJENÝ :-)
Bez základních znalostí elektriky ale nepřijdeš na to, který drátek kam, protože máš 64 možností, z nich některé tě zabijou, některé zničí nějakou součástku, některé jen nebudou fungovat ... A JEDNA JE SPRÁVNÁ :-)

Šak tam su iba tie farebne kabliky

budou i nějak popsané podle jejich napětí. nemyslel jsem si, že když napíšu "výstup", že ještě musím výslovně připsat ~8V nebo kolik ten tvůj typ má.

je to zrejme usmernene cez usmernovač

ne, u zvonkových traf se používá střídavý výstup, na polaritě proto nezáleží. stačí to tak?

       ZT              TT
  L o_   _o-----------o__o-----------o_
      )|(                              |_|\
230~  )|(  8V~                          _| ) BB
     _)|(_                            _| |/
  N o     o--------------------------o

Základní otázka: Už to bylo někdy nějak zapojené a ty jen chceš vyměnit tlačítko místo toho co tam bylo a už dosloužilo nebo natahuješ nový kabel a nikdy předtím tam žádný nebyl?

Máš cosi (fotomobil, digitální foťák, autokameru) čím bys mohl dělat fotky a dávat je sem? Tak to dělej, abychom se pohnuli z místa. Sice jsem se koukal do své křišťálové koule, ale momentálně je tam nějaký zamlžený obraz.