Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s dobijenim u auta

Dobry den, mam rozsvitila se mi kontrolka dobijeni. Diagnostika mi ukazala: Problem s buzenim alternatoru/dynama. Zmeril jsem to multimetrem a ten ukazuje 14,26 jak pri vypnutych svetlech (xenony) a veskere elektronice tak pri zapnutych svetlech a klime...Otazkou je co s tim bude? Je to alternator a nebo jen nejaky kablik?
Dekuji za rady

Zrejme iba dočasne kontrolka svieti, baterka je nabitá na plné gule.

Dúfam, že meráš s pripojenými svorkami na baterke pri nakopnutom motore. Potom je hodnota 14.30V v norme.

Nechaj cca dve minúty spustené spotrebiče, diaľkové, brzdy, zapaľovač, ohrev skla, apod., potom nakopni motor.

To je samozřejmě nesmysl, kontrolka dobíjení není u moderních vozů spojena s alternátorem, ale rozsvěcuje jí palubní elektronika vozidla. Tudíž žádný plně nabitý akumulátor nemá na kontrolku sebemenší vliv.
Buď je to jen sporadická závada, nebo třeba u Fordů je regler řízen ŘJ vozu a při poruše regulátor běží na nouzák 14,2V, protože správné napětí když vše funguje, je 14,4 - 14,7V.