Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bidetové prkénko - máte to někdo doma?

Manželka si vymyslela, že chce na záchod bidetové prkénko. Koukal jsem, co je to za vymyšlenost, tak třeba tady:
www.bidetovaprkenka.cz
Máte s tím nějaké zkušenosti? Koukal jsem na ceny, poněkud přesahují hranici, kdy bych si řekl: "Tak jí to koupím, ať má radost a když to k ničemu nebude, tak to vyhodím."
Samozřejmě se chystám i obejít qelby a poptat se co mají v nabídce.

Vzhledem k tomu, jak je řešené naše WC to vypadá na tohle
http://www.eurosanit.cz/sapho-import/easy-cleaning -pridavny-bidet-na-studenou-vodu-polypropylen-mt00 2
Ve dvou qelbech u nás mi to nabízeli, ale nemají to na skladě, musí to objednat. A stojí to u nich něco přes 1kKč (ono poštovné a balné u ešopu by taky asi cenu navýšilo). Chci si to objednat i s instalací a asi budu potřebovat i jiné prkénko.

No my máme zmíněné prkýnko první 3 měsíce super byly jsme fakt nadšení pak se to zaneslo vodním kamenem prkýnko nefunguje,záruka se na vodní kámen údajně nevztahuje nikdo s náma nechce komunikovat a prkýnko za 20 000.- máme naprosto k ničemu . Pokud by někdo věděl jak zmíněné prkýnko vyčistit aby bylo opět funkční,byla bych moc vděčná za radu.

Že máte zařízení zanesené vodním kamenem vám řekl kdo? Máme elektronický bidet již pět let, voda je tvrdá až hanba, konvici a kávovar čistíme každou chvíli, ale bidet šlape bez problémů. Zřejmě Korejci vymysleli nějakou fintu na vodní kámen. Před vyhozením vašeho prkénka bych zkusil (pokud je závada v zanesení vodním kamenem) opatrně propláchnout vodní cestu zředěnou kyselinou solnou - podle mne by neměla bidetu uškodit. Ale pokud se vám za tři měsíce bidet zanesl, asi někde soudruzi udělali chybu a zřejmě se to bude opakovat.

Ještě mne napadlo - po třech měsících opravdu nemůže vodní kámen ucpat vedení vody v přístroji. Nevím jestli vám to instalatér řekl, ale na vstupu vody do bidetu je zabudován velmi jemný filtr. Může se stát, že vlivem nějaké opravy na vodovodním řadu se mohou uvolnit nečistoty, které sítko filtru ucpou a bidet je nefunkční. Dejte vědět, jak se situace vyvíjí.

No řekl nám to prodejce a i po několika urgencích nereaguje, přestože je bidět stále v záruce,se nemůžeme žádné opravy dovolat dokonce se ani trysky nechtějí zasouvat ...jsme z toho docela zoufalí....
Ten jemný filtr čistím pravidelně jednou za měsíc
Napadlo mě že je tam snad nějaká závada,kterou nám nechtějí opravit a čekají až nám skončí záruka ať si to zaplatíme hezký za své.......zkrátka na zmetky jsme asi magnet......

My máme už dlouho (víc než 5let) a spokojenost. Je to dnes už starší typ Blooming LUX. Taky jsem měl obavy z tvrdé vody, zkoušel jsem i třeba nějak změkčovat a čistit, ale zjistil jsem, že není potřeba, stačí čistit trysky a fungujem. Trochu mi vadí, že nelze vypnout ventilátor odsávání pachového filtru což zvyšuje hlučnost v noci a ne při každém použití je potřeba. Pořizoval jsem kvůli sedacím problémům a účel byl splněn na 100%. Papíru jsme se nezbavili. Něčím je třeba se osušit a podle mě je to lepší než ručníkem a rychlejší i tišší než proudem vzduchu (i když nutno říct, že ten teplý ofuk je fajn :-) ).

U rodičů je na baterii ten přepínač z aliexpresu a sprška z Lidlu. Takže spolehlivý přepínač, ne tlakové cvakátko. Dá se odpustit studená z trubek a omýt s manipulací rukou. U nás jsme to taky odpískali, na alíku je hodně rozměrů a bojím se, že to na kombík není.