Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Utěsnění udírny

zdravím

Prosím vás, čím byste utěsnili spáry mezi prkny od uzáku? Jak desky sesychají, tak jsou spáry větší a větší. Ono se to sice udělá i tak to maso, ale přecejen mne napadlo to něčím zatěsnit. Co třeba minerální kamenná vata? Nebo seno?
Mělo by to být asi něco, co nebude zanechávat pachovou stopu na mase. Co třeba hadra? TA ale natáhne vodu a bude plesnivět(to asi platí i o slámě)

děkuji za podněty

Cpať do seba smrad, smog, decht a jedovatiny vzniknuté horením, slabého ducha značí.

Buď rád, že sa ti nekondenzuje deht na údenej žranici, ktorý aspoň medzi prknami voľne odvetrá.

Ak údiš listnatým, tvrdým drevom zbaveným vlhkosti a dechtu, tj. prehoreným najprv niekde na voľnom priestore, údiš čiste iba žhavými uhlíkmi pod žranicou položenou v nejakom deravom lavóre, potom spáry udiarni znovu preklincuj úzkymi prknami alebo obi udiareň keramickým rabicovým pletivom a zamatli ju kolomdokola ílovou mazaninou s nasekanou slamou. (Ako rozkošné negrine v Afrike lepia svoje chyže, sem-tam aj s hovnami z dobytka, ak je sucho).