Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skladba stopu půdy,budoucí obytné zateplené půdy.

Dobrý den všem,
mohl by jste mi prosím někdo poradit.Budu užívat dříve neobydlenou půdu, v současné době mám odkrytou podlahu půdy až na trámy s výškou trámů 20 cm. Odstranil jsem 15 cm rozbitou cihlovou podlahu cca 15 cm, a záklopové fošny 5 cm, které už tak úžasné moc nebyly, kvůli podchodné výšce a násyp mezi nosnými trámy. Trámy jsou 100 let staré v dobrém stavu. Každé jednotlivé záhlaví trámu bylo a je doposud odvětráváno škvírou v cihlách ven z obvodové stěny. Krajní trámy mají po délce 1,5 cm mezeru od obvodové zdi.Střecha bude také odizolovaná.
V současné době je od spodku sádrokartonový strop, zavěšen CD roštu, dále 17 cm vzduchová mezera k omítnutému rákosovému stropu, který je přibit na prkna k nosným trámům.Výška trámů je 20 cm a vzdálenost rámů od sebe 90 cm.Záhlaví trámů mají kolem sebe na bocích 1-3 cm mezeru od cihlové zdi. Na tepelnou izolaci podlahy i střechy uvažuji o foukané minerální vatě z Polné.

Můj dotaz zní?

Jakou provést skladbu stropu, aby jsem předešel kondenzaci stropu, včetně záhlaví trámů,
Jestli nějak tepelně izolovat záhlaví trámů, nebo je nechat volné.
Zda použít folii, když půda bude obytná.
Jaký použít materiál, aby světlost výšky byla co nejmenší,podlaha mohla dýchat a neprohýbala.
Předem všem moc děkuji za názory a odpovědi.

Ja ti nerozumiem. Ak nechceš prekračovať každých 90cm jeden hranol, potom musí byť podlaha zarovno hranolov. Použi minerálnu vlnu medzi hranolmi 15cm na ktorú daj tvrdený materiál do výšky hranolov, aby sa samotná podlaha medzi hranolmi pod váhou ľudského tela neprehýbala. Napr. tvrdený, nehorľavý polystyrén o hrúbke cca 5cm.

Predpokladám, že podlaha bude ľahká, drevená vyrobená z dosiek min. 3cm hrubých (pribité a lepené) zvrchu na nosné hranoly na ktorej bude nejaká vhodná finálna podlahová krytina, laminát, parkety, pávajúce parkety, apod.

Parozábranu nemusíš dávať ak pod tebou nie je závodná kuchyňa, kúpele, reštika, podloubí, MO predajňa verejných priestorov.

Záhlavie hranolov nemusíš izolovať, drevo je dobrý izolant, netvorí tepelný most. Stačí ošetriť drevo zasahujúce plochou von do exteriéru fungicídnymi a insekticídmi materiálmi, fest namoriť ľanovým olejom s finálnym povrchovým náterom zo živice (ideálne borovicová). Kvôli napadnutiu žravými červotočmi. Tie sa cez mastnotu neprekúšu do dreva ak je z makotiny (smrek).

Zdravím a děkuji za odpověď,
počítám, že na nosné trámy dám fošny. Jen se ještě chci vrátit k záhlaví trámu. Jak jsem psal,kolem trámu je mezera a zezadu konce trámu je odvětrávací otvor ven na líc obvodové zdi. To znamená, že od konce trámu na líc zdi je cca 23 cm silná stěna. Jedná se mi o to, jestli tam nenastane nějaký problém s kondenzací vody. Izolace bude až ke stěnám, ale záhlaví bude volné. Fasáda nebude zateplená, dům by tím ztratil svůj charakter., je vyzděný ozdobně z pálených cihel.

Děkuji za odpověď.

Hogi

hogi, na dálku bez podrobností jen obecně.
Ve stropě nebude kondenzace, když vespod a nahoře se bude topit. Příklad dole 22°C nahoře 21°C, nemůže dojít ke kondenzaci.
Hlavy trámů myslíte izolovat kvůli kondenzaci? Ano to zateplíte na fasádě.
Folii myslíte kde? mezi patry není třeba.
Podlaha Vám nemůže dýchat, nemá plíce, není třeba aby byla porezní.

Nevím, zdali jsem pochopil Váš dotaz správně.

Dobrý večer,
jestli mohu poprosit, můj problém jsem popsal v odpovědi výše. Fasádu zateplovat nebudu, stěny jsou 50 cm silné a zdivo naprosto celé suché. Problém mám v tom, jestli případná vlhkost, která samozřejmě otvorem může proudit dovnitř, tak samozřejmě vyschne, neudělá za čas právě s odhalenou částí trámu nějaký problém.
Jinak moc děkuji za odpověď.
Hogi