Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrovlnka whirpool JT 379 neohřívá

Dobrý den, prosím o radu. Mikrovlnka začala vydávat hlasitý zvuk, který se časem úplně ztratil a přestala ohřívat. Zkoušel jsem něco ohřát a trochu to ohřívá, ale ne s takovým výkonem co dřív. Zkoušel jsem najít VN pojistku, ale nenašel jsem - nemáte někdo typ kde by mohla být? Také jsem zkoušel proměřovat magnetron a ten se zdá být dobrý. Gril a horkovzduch jede normálně, takže příčina je někde v mikrovlná. Nevím jestli to může být tím diakem nebo VN kondíkem. Nevíte někdo kde sehnat nějaký servisní manual. Předem děkuji za odpověď. David

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Podařilo se Vám závadu vyřešit?, případně jakým způsobem a jak nákladná to byla záležitost?. Dle Vašeho popisu mám dojem, že mi moje totožná trouba dělá to samé. Moc děkuji za případnou odpověď. Honza

Výměna vysokonapěťového kondenzátoru a diody pomohla - dioda byla imho v pořádku, ale zásobní díl byl s diodou v celku, tak šlo obojí. Starý kondenzátor při zatřesení čvachtá, takže nějaká vada v něm je. Jestli to zase přestane hřát, dám vědět, ale už pár ohřevů proběhlo v pořádku. 1,15 mikrofaradu je hodnota, pokud by to někdo potřeboval.