Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrovlnka whirpool JT 379 neohřívá

Dobrý den, prosím o radu. Mikrovlnka začala vydávat hlasitý zvuk, který se časem úplně ztratil a přestala ohřívat. Zkoušel jsem něco ohřát a trochu to ohřívá, ale ne s takovým výkonem co dřív. Zkoušel jsem najít VN pojistku, ale nenašel jsem - nemáte někdo typ kde by mohla být? Také jsem zkoušel proměřovat magnetron a ten se zdá být dobrý. Gril a horkovzduch jede normálně, takže příčina je někde v mikrovlná. Nevím jestli to může být tím diakem nebo VN kondíkem. Nevíte někdo kde sehnat nějaký servisní manual. Předem děkuji za odpověď. David

Výměna vysokonapěťového kondenzátoru a diody pomohla - dioda byla imho v pořádku, ale zásobní díl byl s diodou v celku, tak šlo obojí. Starý kondenzátor při zatřesení čvachtá, takže nějaká vada v něm je. Jestli to zase přestane hřát, dám vědět, ale už pár ohřevů proběhlo v pořádku. 1,15 mikrofaradu je hodnota, pokud by to někdo potřeboval.