Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s vyberem noze

Ahoj chtel bych poradit sbiram noze a rad bych koupil tento kousek http://www.replikymecu.com/expendables-2-toothpick .html ale nasel sem ho i tady GH5038.php je tam velky cenovy rozdil tak se chci zeptat jestli je mozne ze ten levnejsi je mene kvalitni nebo ten druhy ma jen vysokou cenu u toho noze jsou ruzne ceny tohle jsou jen priklady ale videl jsem na youtube jak stim nozem sekaji vetve plasty a tak si myslim ze bude kvalitni ale nechci koupi nejaky smejd

renomovaný v čom ? jeden z tých nožov je licensovaná replika s certifikátom,tá lacná varianta je napodobenina bez akéhokolvek certifikátu vyrobená no name firmou z číny........nerobím si zbytočné ilúzie,ale napodobenina bez akýchkolvek licencií a papierov má obvykle nulovú hodnotu,resp. hodnotu recyklovatelného odpadu....

Tie nože nestoja viac, ako kuchynské "blato" za 500.-Kč. Stačilo by prejsť nožom po kvalitnej ocielke a vypočuť si zvuk prípadne vidieť farbu odskakujúcich iskier na brúske. Tieto žabikuchy vypadajú ako sériový výlisok z jedného kusu bežnej ocele.

Chcelo by to zistiť technologický postup pri výrobe.

Kvalitné nože sa vyrábajú prekladaním až stoviek vrstiev rôzne legovaných ocelí za tepla postupným skúvaním a popúšťaním. Následne sa v uhlíkovej lázni zakalia (penetrujú) na povrchu. Pritom sa nemusí jednať o Damaškovú štruktúru čepele noža močenej v lúhu a kyselinách, je to iba image pre machrov.

S takýmto nožom spravíš dieru do betónu bez ulomenia špičky. Pritom sa tiež vyrábajú sériovo, strojovo.

ON8320.php
ON8184.php
ZT9.php
CS13TL.php

Například tohle jsou velice kvalitní značkové nože, ale nejsou zadarmo a ani nejsou tak dlouhé.
A pokud bys chtěl nějakou libůstku tak například:

strana01cz.htm

Ale ty ceny jsou ještě vyšší, je to komplet ruční práce, ručně kované a dá se na ledasčem domluvit

Případně tady:

noze-na-prodej

což bych viděl jako ideální nože na hrubší práce

Jinak spousta nožířů inzeruje na knife.cz

Jde jen o to, co od nože čekáš, nač ho budeš používat, kolik má vydržet a kolik seš schopen investovat. U kvalitního nože je to větší investice, ale vydrží i vnoučatům.