Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rucna pumpa na natah vody

Zdravim,

Potrebujem pumpu, ktora dokaze natiahnut vodu do nasavacieho cerpadla. Ide o to, aby som rucnu pumpu napojil na vytok cerpadla, par pohybmi natiahol vodu do nasavacieho potrubia (klapky uz potom vodu udrzia) , pumpu odmontoval a v kludne bez komplikacii cerpadlo zapol a fungovalo.
Kazdy kto zavodnoval nasavacku s dlhsim potrubim iste vie, ake nerocne je niekedy cerpadlo dostat do prevadzky.

Nejaky tip na dobru rucnu pumpu ?

Dakujem

Samonasávacie čerpadla sú,no každé sa musí zaliať vodou a potom si nasaje vodu aj z prázdného potrubia,no sací koš musí byť v poriadku.http://www.sigmashop.sk/povrchove-cerpadla/cerpadl o-sigma-32-sva-130-10-2-lm-90-1 ,Ideálné je mať v studni téčko na ňom ventil a do neho voľne naskrutkovať trubku s veľkým lievikom,predom vyrobenú,otvoriť ventil liať vodu pokiaľ nevytlačí vzduch,zavrieť ventil a odvzdušňovaciu skrutku na čerpadle a pustiť čerpadlo.Ak bude ťahať vodu,tak lievik vybrať alebo zakryť.

Výrobci čerpadel si ulehčují práci a dodávají na trh nedokonalé výrobky. Nasávací pumpička by měla být samozřejmostí u každého čerpadla. Kdo si to zkusil, několikrát do roka zalévat čerpadlo nemožně malým, nevhodně umístěným a nevhodně tvarovaným otvůrkem, ví o čem je řeč. :-)