Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem JAWA 21 - nejde nastartovat

Zdravím, zkoušel jsem nastartovat pionýra, ale bohužel se mi to nedaří. Svíčka jiskru dává, karburátor i trysky jsou vyčištěny, předstih a odtrh nastaven. Zkoušel jsem i vyměnit karburátor z jiného pionýra, který je seřízen správně. Divné ale je, že po protočení motorem zůstane svíčka suchá, i v případě, že dám prst před otvor na svíčku, což by mohla být příčina.

Prosím o rady, co s tím.

Děkuji.

Dle mého, vše co udělal, kroužky, gufero atd.sice dobrý, ale nic z toho neřeší to, že je suchá svíčka. Prostě tam nejde benzín. Proto znovu,blafne, když dáš benzín pod svíčku? Pokud ano, jdi po karburátoru. Pincek chytne i když fouká mezi kartery, chytne, ale nejede.Nema výkon.u dvoutaktu jsou zkrátka dvě závady. Buď není co zapálit, nebo není čím.

Děkuji všem za vyčerpávající informace. Zkoušel jsem snad vše tady popsané, ještě můžu zkusit vyměnit ten kondenzátor. Zkoušel jsem vyměnit i celý karburátor a indukční cívku. Kdyby alespoň trochu "blafl", ale stále nic, i když stříknu benzin do válce.

To se mi zdá už fakt nějak neuvěřitelný. Jednodušší karburátor než je u pincka byl snad jen u mopeda stadion a to jen myslím, že tam nebyla volnoběžná tryska. Pokud je karburátor v pořádku a motor nenasaje žádný benzín, tak to by tam snad nebyl píst nebo co. :-) I kdyby tam třeba chybělo gufero, tak motor alespoň něco pobere a škytne. No nevím..