Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem JAWA 21 - nejde nastartovat

Zdravím, zkoušel jsem nastartovat pionýra, ale bohužel se mi to nedaří. Svíčka jiskru dává, karburátor i trysky jsou vyčištěny, předstih a odtrh nastaven. Zkoušel jsem i vyměnit karburátor z jiného pionýra, který je seřízen správně. Divné ale je, že po protočení motorem zůstane svíčka suchá, i v případě, že dám prst před otvor na svíčku, což by mohla být příčina.

Prosím o rady, co s tím.

Děkuji.

Děkuji všem za vyčerpávající informace. Zkoušel jsem snad vše tady popsané, ještě můžu zkusit vyměnit ten kondenzátor. Zkoušel jsem vyměnit i celý karburátor a indukční cívku. Kdyby alespoň trochu "blafl", ale stále nic, i když stříknu benzin do válce.

To se mi zdá už fakt nějak neuvěřitelný. Jednodušší karburátor než je u pincka byl snad jen u mopeda stadion a to jen myslím, že tam nebyla volnoběžná tryska. Pokud je karburátor v pořádku a motor nenasaje žádný benzín, tak to by tam snad nebyl píst nebo co. :-) I kdyby tam třeba chybělo gufero, tak motor alespoň něco pobere a škytne. No nevím..