Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyústění roury digestoře ze stěny

Zdravím ve spolek

Mám pár otázek k zapracování roury digestoře do fasády.

Kolik cm by měla roura ze zdi čouhat, aby eventuélní kondenzát nekapal na fasádu? Jak to prosím vás máte na domech?

Zpětnou klapku bych chtěl dát do míst na úrovni venkovní omítky. Je toto místo nevhodné? Skladba stěny je omítka, stěrka, 16cm eps, sendvič dřevostavby(deska, vata, parotěs,deska). Klapky chci dát 2(kvůli hluku z ulice). Jednu do roviny s venkovní omítkou, druhou do stěny více ze strany vnitřku.

děkuji

Kdysi tu byl a možná je obrázek, jak má vypadat odvod z digestoře.
Neumím to najít.
Jestli bude vývod se zdí, musí to někam téct(po zdi?:-?), nebo v zimě namrzat na tu mřížku.
Rosný bod si moc poroučet nedá.

Nerozporuji, nicméně si myslím, že když zapne odtah digestoře, tak by musel bydlet minimálně na Sibiři, aby to přimrzalo. Podle mě to vzduch (byť plný par z vaření)stihne tu trubku (nebo i vyústění na zdi) prohřát tak, že kondenzace nestihne proběhnout. Osobně mám vyústění zároveň s omítkou, a čůrky po zdi se nekonají (cca 16 let).

Pokud má být mřížka na fasádě, musí být zajištěn odtok kondenzátu. Pokud je přesah a trubka má mírný sklon směrem k zemi, tak kondenzát bude odkapávat na terén. Pokud se člověk podívá po okolí, tak sám uvidí, že potrubí má přesah přes fasádu.