Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstavit z provozu na delší dobu vibrační desku

Ahoj,
Mám vibrační desku Woodster PC13. Čtyřtaktní noname jednoválec.
Když jsem s ní před dvěma lety přestal dělat, udělal jsem chybu, že jsem ji nechal tak, jak byla. Nedávno jsem ji znovu potřeboval a ani neškytla. Naštěstí po vyčištění jehly karburátoru, výměně oleje v klikovce a naplnění čerstvým N95 začala opět fungovat.
No, práci mám hotovou a další cca rok ji nebudu potřebovat. Co s ní, aby za ten rok byla funkční bez nutnosti kompletní rozborky karburátoru? Stačí jen vypustit nějak palivo nebo se musí ještě někam vpravit olej, "aby to nezrezlo"?
Díky za doporučení.

Pokud má motor startování "provázkem" pozná se kompresní zdvih znatelně větším pružným odporem při protáčení (předpokladem je zašroubovaná svíčka, ovšem bez kabelu). Píst nemusí být v horní úvrati, ventily se uzavírají daleko dřív.

Tak ono to není tím, že by motor byl blbý nebo chytrý. Chytrá je fyzika - při kompresním zdvihu je odpor proti protočení velký a tak motor jak mu dochází energie udělená tvojí rukou prostřednictvím šňůry už prostě přes kompresní úvrať nepřejde a zastaví se. Zastaví se tedy vždy (skoro) při kompresním zdvihu a to jsou oba ventily zavřené. Jak prosté, milý Watsone ;-):-).