Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nesvítí lustr

dobrý den v ložnici mi praskla žárovka ale když jsem tam dal uplne novou tak nechce svítit mám hledat zavadu v cokolade nebo to muze byt neco horsiho dekuji

Velmi často to je špatný dotek v objímce,vyjímečně povolené šroubované spoje,zejména u hliníkových rozvodů. Údržba se u hlíny dělá občasným dotažením všeho v krabicích a u zásuvkových okruhů i všech spojů u zásuvek. V panelácích zvolili debilní systém - sériové zapojení třeba deseti zásuvek za sebou.

No některé žárovky mají trochu kratší závit nebo širší baňku,takže se musí hodně dotáhnout na spodní středový kontakt.Většinou stačí ten kontakt při vypnutém vypínači trochu přizvednout-izolovaným šroubovákem nebo zkoušečkou.Případně zkusit jinou žárovku.