Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prasklý (věnec?) komína - kolik stojí oprava (fotky)?

Přemýšlím o koupi jednoho staršího cihlového rodinného domu (cca 1970 postaven) (cca 1,5milionu). Všiml jsem si až tedka že je "divný" komín viz fotky v odkazech na konci. Majitel domu říká že je jen prasklý věnec komína nebo co a že oprava by stála jen pár stovek... To se mi moc nezdá. Měl jsem tam už stavební dozor před nějakou dobou ale už nevím co mi k tomu říkal a mám dojem že komín tenkrát vypadal o něco lépe, ted z toho skoro vylézají cihly, předtím to tak podle mě nebylo.
Každopádně- podle fotek, co je špatně s komínem a co by obnášela oprava a především kolik by oprava stála celkově? (nedělal bych to svépomocí)
Díky moc
u5i0cqran
awgc8zhrj
m19w804vj

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
fdfdfdf, ukazujete jen obal komínu, nikoliv vnitřek. Oprava toho co je na obrázku je na několik tisí…
milan.cukrar 16.08.2016 08:50
milan.cukrar
Pak ale je důležité, jak komín vypadá uvnitř Taky fakt, nicméně podle fotek je problém nahoře, rovn… poslední
touchwood 16.08.2016 20:22
touchwood

fdfdfdf,
ukazujete jen obal komínu, nikoliv vnitřek.
Oprava toho co je na obrázku je na několik tisíc korun. Včetně oplechování. Svépomoci to bude levnější, řádu stokorun. Pak ale je důležité, jak komín vypadá uvnitř. Kominík, nebo jiná zkušená osoba po prohlídce zjistí více.

Pak ale je důležité, jak komín vypadá uvnitř

Taky fakt, nicméně podle fotek je problém nahoře, rovněž tam vidím vložku, takže asi plyn a tam těleso (většinou) bývá OK.

BTW, soused má taky třímetráka, ale o dům se nestará a na úrovni střešní krytiny už má v komíně kavitu o cca 1/3 šířky komína. S manželkou se sázíme, jestli ten komín spadne na jeho střechu, nebo k nám do dvora. :-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru