Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Houpací sit na drevenych kulech

Dobry den,
chtela bych upevnit houpaci sit mezi dva drevene kuly a nevim, jak upevnit kuly do zeme, aby napor houpacky vydrzely a neohybaly se k sobe. Puvodne jsem premyslela o vrutech s patkou a na tu namontovat dreveny tram. Ale vsude na hristich vidim, ze kul je primo v zemi. Zabetonovat? Nebo jsou tam jen nejak vtlucene? A kde by se daly sehnat? Diky moc!

Konstrukci prave nechci. Stromy jsou fajn reseni, ale nemuzu cekat roky nez povyrostou :-) Zbusob upevneni na kuly jsem videla uz mnohokrat na detskych hristich, napr. v zoo v Jihlave maji cely "koutek" takto upevnenych houpacek, houpaji se tam i dospeli a stale drzi... Ja to chci pro deti, zatizeni max 30 kg.

Jde mi o to, zda vykopat diru a betonovat nebo zda si to nechat udelat nejakou technikou atd...

Nebo zabetonovat železné/plastové roury, do nich zasunout kulatinu (dřevo nebo železo), mezeru vysypat štěrkem. Stejně jako se to dělá např. u lamp veřejného osvětlení... A po x letech se maximálně vymění ta dřevěná kulatina. Takové řešení je levné, jednoduché a možné i pro dospělé...

Měl bych jiné řešení, pokud se u vás v okolí nachází trochu zručnější zámečník samouk.
A dá se to i složit a schovat na zimu. Mrkněte na obrázky. Jen připomínka, ten hlavní dlouhej kůl je v celku a ty kovové díly se dají na po kůle posouvat tak lze přizpůsobit velikosti houpačky. Na tu houpačku se moc nedívejte, síť je lepší.

Tak potom treba spravit solidny betonovy zaklad, najlepsie v zemi prepojeny a vystuzeny prutmi. To by malo zabranit ohybu, ale treba to srpavit poriadne.

Na stlpy by som dal nejake ocelove jakle, dost pavne aby sa neohli. BUd priemo zabetonovane alebo zasunute do uzkej diery a obsypane v strku.

Zaklad ale musi byt potom kvalitne spraveny. Viem si predstavit uzky vykop (na lopatu, alebo dve hlboky tak 60cm v ktorom by bola vyzvarana konstrukcia od stlpa k stlpu a zaliata betonom. To by sa ani po rokoch neohlo, proste by sa nemalo kde ohnut, kedze by to bol kus betonu.