Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Houpací sit na drevenych kulech

Dobry den,
chtela bych upevnit houpaci sit mezi dva drevene kuly a nevim, jak upevnit kuly do zeme, aby napor houpacky vydrzely a neohybaly se k sobe. Puvodne jsem premyslela o vrutech s patkou a na tu namontovat dreveny tram. Ale vsude na hristich vidim, ze kul je primo v zemi. Zabetonovat? Nebo jsou tam jen nejak vtlucene? A kde by se daly sehnat? Diky moc!

Tak potom treba spravit solidny betonovy zaklad, najlepsie v zemi prepojeny a vystuzeny prutmi. To by malo zabranit ohybu, ale treba to srpavit poriadne.

Na stlpy by som dal nejake ocelove jakle, dost pavne aby sa neohli. BUd priemo zabetonovane alebo zasunute do uzkej diery a obsypane v strku.

Zaklad ale musi byt potom kvalitne spraveny. Viem si predstavit uzky vykop (na lopatu, alebo dve hlboky tak 60cm v ktorom by bola vyzvarana konstrukcia od stlpa k stlpu a zaliata betonom. To by sa ani po rokoch neohlo, proste by sa nemalo kde ohnut, kedze by to bol kus betonu.