Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zachytávací šachta kalu mezi drenáží a DČOV

Zdravím

Víte prosím vás někdo, jestli se dělá nějaká šachtice(at už kruhového, nebo obdelníkového půdorysu), která by se dala vložit mezi odtok domácí čistírny odp.vod a drenáž(trativod)? Tato šachta by měla mít tu vlastnost, že by byla schopna zachytávat kal z ČOV(usazoval by se v ní). Byla by samozřejmě hlouběji než ten odtok/drenáž. A v té šachtě by byla vložena natěsno nádoba, která by se s tím usazeným kalem dala vytáhnout).

Jde mi o to, že tento kal by se dal kompostovat(doma nepoužíváme nějaké divoké chemikálie- pouze zubní pastu, "jar", prací prášek, sprcháče, mýdlo). A navíc se mi stávající trativod ucpal. Kdysi jsem ho neudělal moc velký a už vůbec né pořádně-neměl jsem s tím zkušenosti. Navíc jsem předpokládal, že někdy v budoucnu ten trativod udělám větší. Při stavění byly jiné priority. Nyní je ovšem trativod udělat potřeba.

Poddotaz. Jaké rozměry by ta drenáž měla min.mít? V té hloubce je ta okolní zemina trochu jílu a samé kamení. Je to typické řečiště. V hloubce cca 2.5m - 3m je opuka. Odtok z čov je v hloubce 1.3m. Hladina spodní vody je zřejmě níž než ta opuka(při hloubení čov jsme spodní vodu v těch 3m neměli). Do hloubky pod odtok bych to viděl tak na 50cm čisté kamení a kamínky z výkopu. Plošný rozměr trativodu tak 1x1m(šxd). Popř.jak velké trativody máte za žumpama vy? Má smysl v tomto trativodu nějak rozvíjet ty žluté děrované drenážní hadice(napojené na odtok) do nějaké spirály či hada? Nebo je bude stačit vést tak nějak po obvodu té drenáže? Přecejen nějaký kal se vyplavovat bude i z té zachytávací šachty. A tento kal bude postupně zanášet trativod a i tu děrovanou hadici. Tak si právě říkám, jestli se tím kalem nebude dříve ucpávat právě ta hadice.
Celé bych to přikryl netkanou textílii, aby se mi do toho zase nevplavila hlína z prostoru nad trativodem.

Děkuji

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny