Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodovodní hadičky a potenciální nebezpečí

Dobrý den,
po nedávných zkušenostech našich známých a dnešním článku na idnes.cz jsem se rozhodla prozkoumat vodovodní hadičky u umyvadel v celém bytě (bydlím v paneláku). Máme klasicky ty gumové, opletené nerezem. Několik hadiček má na povrchu červené a modré vlákno, druhá polovina je čistě nerez. Jako ženská laik nevím, zda a čím se tyto dva typy hadiček liší. Prohmatala jsem je, vypadají dobře, nikde netrčí dráty. Staré jsou všechny max. 3 roky. Sundala jsem i kryt tlačítek na WC u Geberitu, tam je na hadičce tmavý flek, vlákna opletení jsou neporušená. Milí kutilové a instalatéři, poradíte mi, jaké varovné signály předcházejí případnému prasknutí? Lze to vůbec poznat, nebo to může rupnout ze dne na den, i když je úplet zcela neporušen? V horizontu několika dní / týdnů plánuji všechny hadičky vyměnit za nerezový vlnovec, přesto prosím zkušené o radu, chtěla bych být obraze, jak moc jsou ty klasické hadičky s úpletem nebezpečné. Předem děkuji! Lucie

Moc ne, můžete je vyměnit jednou za 5 let, bez překroucení a zlomení opletu to nerezové vydrží. Existuje doporučení, které značky vydrží http://www.nad-berankem.cz/documents/jine_dokument y/hadicky.pdf

Jinak ten článek je trochu recyklát, už o nich psali 2013 http://hobby.idnes.cz/pripojna-hadice-pancerovana- hlinik-dud-/hobby-domov.aspx?c=A130903_114556_hobb y-domov_bma
Ten dnešní http://bydleni.idnes.cz/vodovodni-hadicka-pripojov aci-hadicka-dxv-/koupelna.aspx?c=A160704_165520_re konstrukce_web

Výživná je ta plovoucí podlaha. :-D
Chudáci sousedi pod pod panem inženýrem. Zasaženi 2x, hlukem přenášeným plovoucí podlahou a pak opět plovoucí podlahou a vodou ve které plavala.
Mimochodem, ten víc než 50 letý pán se propůjčil pro reklamní účely - viz fotogalerie s názvem firmy na "kvalitní hadici".
Opět reklamní článek ...
http://bydleni.idnes.cz/foto.aspx?r=koupelna&c=A16 0704_165520_rekonstrukce_web&foto=WEB64789c_obvkP5 260009.jpg

Taky mám tu zkušenost, že opletení vypadá dobře. Zajímalo by mě, jak se pozná poškození té koncovky. Na "nerezovém" obalu lisované části koncovky mám už po 4 letech rezaté tečky. Na vině je vzdušná vlhkost. Asi by to chtělo vyměnit, nesetkal se někdo s něčím podobným?