Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodovodní hadičky a potenciální nebezpečí

Dobrý den,
po nedávných zkušenostech našich známých a dnešním článku na idnes.cz jsem se rozhodla prozkoumat vodovodní hadičky u umyvadel v celém bytě (bydlím v paneláku). Máme klasicky ty gumové, opletené nerezem. Několik hadiček má na povrchu červené a modré vlákno, druhá polovina je čistě nerez. Jako ženská laik nevím, zda a čím se tyto dva typy hadiček liší. Prohmatala jsem je, vypadají dobře, nikde netrčí dráty. Staré jsou všechny max. 3 roky. Sundala jsem i kryt tlačítek na WC u Geberitu, tam je na hadičce tmavý flek, vlákna opletení jsou neporušená. Milí kutilové a instalatéři, poradíte mi, jaké varovné signály předcházejí případnému prasknutí? Lze to vůbec poznat, nebo to může rupnout ze dne na den, i když je úplet zcela neporušen? V horizontu několika dní / týdnů plánuji všechny hadičky vyměnit za nerezový vlnovec, přesto prosím zkušené o radu, chtěla bych být obraze, jak moc jsou ty klasické hadičky s úpletem nebezpečné. Předem děkuji! Lucie

Moc ne, můžete je vyměnit jednou za 5 let, bez překroucení a zlomení opletu to nerezové vydrží. Existuje doporučení, které značky vydrží http://www.nad-berankem.cz/documents/jine_dokument y/hadicky.pdf

Jinak ten článek je trochu recyklát, už o nich psali 2013 http://hobby.idnes.cz/pripojna-hadice-pancerovana- hlinik-dud-/hobby-domov.aspx?c=A130903_114556_hobb y-domov_bma
Ten dnešní http://bydleni.idnes.cz/vodovodni-hadicka-pripojov aci-hadicka-dxv-/koupelna.aspx?c=A160704_165520_re konstrukce_web

Výživná je ta plovoucí podlaha. :-D
Chudáci sousedi pod pod panem inženýrem. Zasaženi 2x, hlukem přenášeným plovoucí podlahou a pak opět plovoucí podlahou a vodou ve které plavala.
Mimochodem, ten víc než 50 letý pán se propůjčil pro reklamní účely - viz fotogalerie s názvem firmy na "kvalitní hadici".
Opět reklamní článek ...
http://bydleni.idnes.cz/foto.aspx?r=koupelna&c=A16 0704_165520_rekonstrukce_web&foto=WEB64789c_obvkP5 260009.jpg

Zdravím, existují "udělátka" voda-STOP, kdy v případě prudkého nárůstu odběru vody (prasknutí hadičky) je voda do daného místa uzavřena.:puff:

P.S.: Něco podobného se stalo známému a díky jeho "smyslu" pro detail se k němu nemohli dostat ani hasiči (zámečník také selhal) a museli počkat, až dorazí někdo z rodiny a byt otevře. Hlavní uzávěr vody jaksi nefungoval, takže potopa slušná po celém paneláku.

Taky mám tu zkušenost, že opletení vypadá dobře. Zajímalo by mě, jak se pozná poškození té koncovky. Na "nerezovém" obalu lisované části koncovky mám už po 4 letech rezaté tečky. Na vině je vzdušná vlhkost. Asi by to chtělo vyměnit, nesetkal se někdo s něčím podobným?