Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodovodní hadičky a potenciální nebezpečí

Dobrý den,
po nedávných zkušenostech našich známých a dnešním článku na idnes.cz jsem se rozhodla prozkoumat vodovodní hadičky u umyvadel v celém bytě (bydlím v paneláku). Máme klasicky ty gumové, opletené nerezem. Několik hadiček má na povrchu červené a modré vlákno, druhá polovina je čistě nerez. Jako ženská laik nevím, zda a čím se tyto dva typy hadiček liší. Prohmatala jsem je, vypadají dobře, nikde netrčí dráty. Staré jsou všechny max. 3 roky. Sundala jsem i kryt tlačítek na WC u Geberitu, tam je na hadičce tmavý flek, vlákna opletení jsou neporušená. Milí kutilové a instalatéři, poradíte mi, jaké varovné signály předcházejí případnému prasknutí? Lze to vůbec poznat, nebo to může rupnout ze dne na den, i když je úplet zcela neporušen? V horizontu několika dní / týdnů plánuji všechny hadičky vyměnit za nerezový vlnovec, přesto prosím zkušené o radu, chtěla bych být obraze, jak moc jsou ty klasické hadičky s úpletem nebezpečné. Předem děkuji! Lucie

Taky mám tu zkušenost, že opletení vypadá dobře. Zajímalo by mě, jak se pozná poškození té koncovky. Na "nerezovém" obalu lisované části koncovky mám už po 4 letech rezaté tečky. Na vině je vzdušná vlhkost. Asi by to chtělo vyměnit, nesetkal se někdo s něčím podobným?