Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boční zakrytí pergoly

Zdravím,
prosím o radu, jakým způsobem a z jakého materiálu provést zakrytí boku pergoly.

Jedná se o rozměr cca 5mx2m (rozdělil bych tento rozměr na 2 menší - 2,5mx2m. Zakrytí by se mělo dát stáhnout, buď nahoru nebo do boku. A mělo by sloužit ke krytí od sluníčka nebo větru (nemyslím nějaký velký vichr)

Koukal jsem po netu a zalíbily se mi sreenové rolety. Ale jsou nejspíše hodně drahé. Přibližnou cenu jsem našel jen u jedněch prodejců (na ten můj požadovaný rozměr cca. 18 000kč), dalším třem jsem dnes poslal poptávkový formulář.

Protože ale takovéto ceny nejsem ochotný dát za zakrytí pergoly, chci poprosit o radu, jaké jsou jiné možnosti zakrytí pergoly.

Děkuji

pergoly

Je to sice reklama, ale od spokojeného zákazníka. Tímto stylem mám vyřešeny tři stěny altánu (čtvrtá je vyzděná). Nejvíce tomu mému odpovídá hned první dvě fotky.

Plachta se dá srolovat nahoru, úchyty jsou pevné, plachta taky. Jediné, na co je potřeba dávat pozor - zmrzlou plachtu nerolovat, je křehká, mohla by se poškodit.

Já mám altán 6 x 4 m. To zakrytí se dělalo na stranách 6, 6 a 4 m. Výška 1 metr, spodní metr jsou palubky.

Včetně dopravy a montáže jsem platil 13 tisíc.

S autoplachtou to má společného jen to, že se firma zabývá i tím. Tento materiál se běžně používá na podobné přístřešky. Nevnucuji konkrétní firmu, najdi si jinou. Ale tento systém je jednoduchý, funkční. Máme za sebou druhou zimu a nemůžu si stěžovat...

Pokud je možnost, tak třeba udělat stěny, případně plůtky ze dřeva a nechat obrůst nějakou popínavkou.

Nebo co zvážit japonský závěsy? Otázka, jestli je větší vichr neroztrhá:)
Nebo obyčejný látkový závěsy a improvizačně udělat nějaký připínáčky, aby nelítaly po všech čertech.

Nedá mi to a když vidím jaký nehorázný peníz je někdo ochotný vysolit za něco, co lze realizovat za pár šupů, přicházím se svou troškou do mlýna: Na chatě mám verandu cca 4 x 4 metry krytou pergolou. Protože od severu neustále pofukuje vítr, koupil jsem rákosové rohože (používají se na stínění oplocení, nebo skleníků) a ty jsem zavěsil na konstrukci pergoly. Normálně jsou smotané, převázané tkanicí a když chceme posedět a je nepříjemný průvan, tkanice rozvážu a je pohoda. Navíc to vypadá krásně ekologicky a náklady jsou minimální. Zítra, nebude-li cedit, na zahradě vyfotím.

Rákosová rohož mě taky napadla, jenže ta rozhodně větru nezabrání. Navíc zaplachtování umožní altán využít během deště, větru, v zimě. Na příjemné vytopení stačí topit v krbu nebo v peci. A cena fólií mi v porovnání s cenou altánu přijde zanedbatelná...

No pochopitelně téměř vichřici nezabrání. Jenže komu by se v takové slotě chtělo sedět venku že ano. Jinak běžný nepříjemný větřík spolehlivě zachytí. A při roztopeném krbu krásně odráží teplo. A i když jsme to neočekávali, slouží už šestou sezonu. Ale igelit je igelit že ano?

Rákosová děrovaná rohož zachytí vítr a odráží teplo? Nech si to patentovat, budeš milionář...

Mám zkušenosti jak s rohoží, tak s folií. Folie jednoznačně vede. Nulový vítr, teplo neutíká, dá se sedět od jara do podzimu. V době nepoužívání je altán uzavřený, takže tam nelítá bordel jako dřív (neustále plno jehličí, listí, pylu).

A nebo se dá plácnout něco o igelitu, že?