Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vercajk z Lídlu.

Momentálně je v Lídlu k mání za necelých patnáct set peněz českých svářečka
http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?action=showDetai l&id=49647
a příště tam má být elektrocentrála
http://letak.lidl.cz/eabb17f0-0776-4269-9318-8cef2 a77ed14/#/20

Ještě jsem nic nesvařoval, ale za ty peníze by se mi to možná občas hodilo, třeba něco přismrknout k jeklu nebo tak.
A ta elektrocentrála by snad přišla k využití, kdyby někdy v zimě za mrazů na delší dobu vypnuli elektřinu - máme plynové topení s oběhovým čerpadlem a bez elektřiny netopíme.

Máte s vercajkem podobných parametrů nějaké zkušenosti? Můžete mi doporučit, abych si to koupil nebo je to vyhazování peněz? Co tak čtu ohlasy na vercajky z Lídlu, většinou bývají příznivé.

Ja som ju mal požičanú od synovca a nemohol som ani oblúk lapiť (ani môj sused - zámočník na dôchodku )
že vraj je na rutilové elektródy ja som mal bázické takže to treba zvážiť, ich dostupnosť, kvalitu zvaru, a cenu
možno z vhodnými elektródami zvára dobre
PS: obávam sa že predavačky z lídla ti v tomto neporadia

To ale není chyba svářečky, ale uživatele. Bazické elektrody jsou samozřejmě pouze pro svařování stejnosměrným proudem... Jinak souhlas, v krámě se tohle nedozvíte, je třeba si aspoň o svařování něco přečíst. Jinak rutilky jsou celkem vhodné pro začátečníky, dobře se s nimi dělá.

Nesouhlasím!!! Rutilky nejsou vhodné pro začátečníky! Začátečník s nimi bude pořád zavařovat strusku a spíš ho práce se svářečkou odradí než povzbudí! Prošel jsem si tím, tak vím, co píšu. Až s bazickými elektrodami a invertorem jsem začal slušněji svářet a nezavařovat strusku. Pro začátečníky jedině invertor a bazické elektrody!

Jenže tvá zkušenost pramení spíše z používání nekvalitní trafosvářečky a přechodu k invertoru, než z porovnání rutilky/baziky ;-) a pokud má někdo ještě navíc levé ruce (zavařování strusky je např. vyloženě chyba svářeče a ne chyba svářečky či elektrod), tak mu ani ten invertor nepomůže... Osobně bych pro amatéra na učení doporučil invertor a rutilky, které se snáze zapálí a "drží" lépe oblouk. Kvalit sváru bude stejně prvních pár balíků elektrod žalostná a tak těžko dokáže využít potenciálu baziky, ona většina lidí ani netuší, jak si materiál ke sváru připravit. Či nějaké základy o ocelích. Prostě vezmou dva kusy "železa" a slepí je... O přesušování bazik před svařování nemluvě, to neudělá bohužel skoro nikdo.

Nechci se chvástat, ale levé ruce nemám. To mi pak tedy vysvětlete to, že jsem s bazikou a invertorem svařoval celkem bez problémů i jako začátečník. Takže levé ruce asi nebudou tou příčinou... Jinak trafo bylo od Einhellu, stará červená 160A. Rutilky se dobře zapalují, to je výhoda. U bazické se často na konci vytvoří kulička ze strusky a člověk klepe a šrtá...klepe a škrtá... a zdá se mi, že se snadněji přilepí než rutilky. :-) A snazší zavařování strusky u rutilek mi před lety potvrdil i můj děd, starý zámečník. S bazickými se mu také svařovalo lépe...

Kolega si v minulé akci koupil vrtací kladivo, kvůli rekonstrukci koupelny. V práci nám ji ukazoval a zkoušel, OK. Dojel dom, začal dělat a konec, ani obraz ani zvuk. Tak ji šel reklamovat, na prodejně už všechny prodané, tak to poslali na reklamaci. Teď má těžkou hlavu jestli má rekonstrukci odložit o měsíc a žít v rozdrbané koupelně, nebo koupit druhou a pak bude mít dvě.