Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aku vrtačka - opravit nebo vyhodit?

Dostal jsem aku vrtačku - původní majitel ji chtěl vyhodit. Zkoušel jsem ji, když se čerstvě nabije akupack, tak chvíli vrtá, ale neudrží napětí. Když jsem rozebral aku pack, na akumulátorech byla koroze. Napadlo mne, jestli by se ten aku pack nedal renovovat. Našel jsem jednu firmu co to nabízí, koukal jsem na její ceník (aku pack mám na 18V), cena je přes 1200 korun českých. A to se mi nechce do ni dávat.

Tak se chci zeptat, jestli někdo neznáte firmu co by to opravila levněji nebo jestli nevíte o nějaké aktuální akci, kde by aku vrtačka byla k mání za co nejlevnější peníz, na napětí 18V vůbec netrvám.

Mám aku vrtačku (spíš jen aku utahovák) co jsem si pořídil kdysi v akci za pár stovek, pro mé potřeby úplně stačí, ale zrovna jsem ho někomu půjčil a momentálně potřebuji do něčeho vrtat.

S tou renovací akupack už se to tu řešilo několikrát (zkuste Hledání zde v poradně). Bohužel pokud koupíte nové akumulátory, které jsou k tomu určené, při tomhle počtu (na 18V) se stejně dostanete na tu cenu, co píšete, možná tak dvě stovky níž. A firmy, co renovaci dělají, to levněji neudělají). Takže ta předchozí rada je dobrá nebo koupit celou novou vrtačku někde v akci.

Chtěl jsem podiskutovat, ale vzpomněl jsem si, že jsem už jednou diskutoval, tak nebudu zakládat nový dotaz.
Teď v TESCu mají v akci akuvrtačku

[8765fddf3ac3113915d7c83384c3ed92.jpg]

vzhledem k tomu, kolik bych asi platil za renovaci baterek, asi si tam pro ni dojdu. Akorát mne mrzí, že ten akublok není na 12V, je to dost rozšířené napětí a akublok by se dal použít i na něco jiného.
https://kutilska.poradna.net/questions/2336348-jaky-proud-se-da-tahat-z-ploche-baterie

Otáčky 550 ot/min. jsou na vrtání moc nízké. To je tak na šroubování. A baterky Ni-MH nejsou už taky nic moc. Spíš už vrtačka/šroubovák 1300/350ot. s Li-Ion (třeba z Lídlu za cca 900,-). Je sice dražší, ale zdá se velmi dobrá. Mám ji cca půl roku a už je dávno zaplacená (provedenou prací). :-D

https://akusroubovaky.heureka.cz/parkside-pabs-12-b3/#utm_campaign=ppcbee+%7C+Product_Akusroubovaky&utm_medium=cpc&utm_source=seznam&utm_content=PARKSIDE+PABS+12+B3+614045333&ppcbee-adtext-variant=Bez+slevou

Mě odešly aku zhruba po půl roce.Tak jsem se naštval a nasázel jsem tam svazek z aku.od jiné vrtačky kde se rozsypaly převody ale má to napětí jen těch 14 V,Vrtačka to v pohodě zvládá.Ale co mě dostalo že to aku z té rozsypané vrtačky bylo hodně letité a je v pohodě.

Pokud to není nějaký extra kousek, který byl drahý a je zachovalý, tak se na opravu vykašlat, protože za 1200 je slušná (spíš běžná co zase chvíli vydrží) nová akuvrtačka. (O akuutahováku za 399 ani nemluvim, ten mám právě rozebraný na stole má v sobě tři články velikosti mikrotužky z nichž jeden je totálně mrtvý (0V ale alespoň pro proud průchozí) ostatní nějaké napětí maji, ale o jejihc zdraví taky pochybuju. A právě se rozmýšlím, jestli tam něco kupovat nebo se spokojit se závislým napájením. Symptomy byly stejné, těsně po nabití v pohodě, ale dva tři šroubky a konec o vrtání bych si mohl tak nechat zdát.)
Akuvrtačku (12V) jsem provozoval z laboratorního zdroje, ale nestačilo ji 10A tak jsem spojil 2 paralelně (víc jich nemáme a to že jim paralelní chod nevadí mám mnohokrát ověřené) a to už prošlo (při záběru si vzala klidně i víc jak 15A při menší zátěži těch 10A stačí).
Poslední dobou jsem si všimnul, že výrobci lepší techniky si stanovili nějaký standardní typ akumulátorové baterie (každý ovšem svůj), takže se dají ty akumulátory kupovat zvlášť. Ale to je technika o řád dražší, než jakou by si člověk kupoval pro domácí použití.