Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s elektrickym bojlerom

Dobrý deň.
Po rekonštrukcii vodoinštalácie tečie voda z poistného ventilu na vstupe do elektrického bojleru. Instalácia je nasledovná : z hlavného prívodu vody priteká voda cez guľový za ním je redukčný ventil tlaku vody nastaviteľný od 1 do 6,3 baru, nasleduje druhý guľový ventil a poistný ventil bojleru 6 barov. Nech mením prívodný tlak na redukčnom ventile na minimum či maximum stale mi cez poistný ventil kvapká nadmerne voda. Všetky komponenty sú nové a menené 2. krát. Behom cca 24hod vytečie 7-8 litrov vody, čo je na 100 l bojler asi dosť veľa. Na predchádzajúcom systéme som ani nevedel že cez poistný ventil voda tečie. Za každú radu vopred ďakujem.

Bolo by vhodné to doplniť fotkou.
Ak je všetko správne zapojené,tak treba hľadať príčinu zvyšenia tlaku v bojleri a tou pri správnej funkčnosti všetkých častí,je že pravdepodobne sa bojler prehrieva,čiže nevypína termostat alebo je nastavený na max teplotu.

Taky by stálo za to uvést typ poj.ventilu. Jestli je to ,,kvalitní,, pidi italský apod., tak leda vyhodit. Někdy bývá závada po nedostatečném proplachu potrubí po montáži, že se dostane kamínek pod sedlo ventilu, pak to kape furt bez ohledu na tlak a teplotu v bojleru. Pokud to vůbec ventil umožňuje, zkusit protáčecím kolečkem párkrát nadzvednout sedlo.

Dobrý den,píšete,po rekonstrukci.Dle mého názoru je nějaká nečistota na sedle pojistného ventilu,běžné typy mají naspodu křidélko,kterým otočíte rukou ,najede na šikminu a tudíž otevře ventil více než je běžné a odstříkne větší množství vody,chce to hadičku do odpadu,nebo malý kbelík,několikráte pootočit,jde to silou,přemaháte pružinu a pak to skočí a cvakne,opět dosedne do sedla.Tuto operaci proveďte třeba třikrát,ať se ze sedla vyplaví nečistoty.:-)

Dobrý den,pojistný ventil co tam máte může být ve svislé poloze?Ten regulační ventil bych jen přemístil dále od bojleru,ten totiž pracuje na základě i protitlaku vody za ním a ve vašem případě je hned ten pojišťovák,takže ten redukční třeba špatně redukuje.Trošku se tímto zabývám u vzduchotechniky,je to podobné.:-)

Ďakjem. Redukčný a poistný ventil môže biť v akejkoľvek polohe (podla výrobcu). Skúsim ich dať ďalej od seba. Mne to skôr pripadá že rozdiel tlakov medzi redukčným a poistným ventilom je tak malý že poistný ventil prepúšťa na základe váhy samotnej vody v bojleri, t.j vstupný tlak 6 protitlak na poistnom ventile 6,2.
Ďakujem.

Ďakjem. Redukčný a poistný ventil môže biť v akejkoľvek polohe (podla výrobcu). Skúsim ich dať ďalej od seba. Mne to skôr pripadá že rozdiel tlakov medzi redukčným a poistným ventilom je tak malý že poistný ventil prepúšťa na základe váhy samotnej vody v bojleri, t.j vstupný tlak 6 protitlak na poistnom ventile 6,2.
Ďakujem.

Ten redukční ventil z funkčního hlediska potřebuje i za sebou určité množství tekutiny,nebo plynu,aby přes mechanický systém redukoval výstupní tlak.
Tak jak to máte hned u sebe,tak za ním není téměř žádná voda a tlak také ne,což ovlivňuje jeho funkčnost,pojistný ventil funguje jako zpětná klapka,takže tlak z bojleru na redukční ventil nepůsobí,máte to prostě tak,že tam je protitlak nulový a v tom bude zakopaný pes.:-)