Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak stavet na navážce

Dobrý den,máte někdo zkušenosti se stavbou na navážce.Jedná se mě o základy.Potřebuji zvednout část pozemku o 2metry na uroven silnice. .Typ domu Bungalo,rozměr 15x9metrů.Dik za odpověd.Tomáš

Na tomhle nic nevymyslíte, jděte s projektem za statikem ... a nestavěl bych z Hebelu apod, protože ten praská, keramika vydrží víc.
A co na těch dvou metrech výšky udělat sklep, tedy založit na rostlém terénu, a pak tou navážkou to "přízemí" zahrabat a udělat z něj sklep, ve stěnách ztužující věnec proti zemnímu tlaku.