Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Laser

Zdravím,
od svých blízkých jsem zaslechl, že takový laser, který opravdu produkuje nějaké teplo, se dá koupit i třeba ve velikosti běžné baterky (svítidla). Chci se zeptat, je to pravda? A pod jakými klíčovými slovy to mám hledat? Popřípadě můžete nějak doporučit? Nepotřebuji nic silného ani drahého.

Děkuji

Naco to potrebujes ? Lasery sa daju kupit vselijake, s vykonom od par mW az do desiatok W (to uz su zvacsa CO2 lasery) Existuju aj vykonnejsie, ale to uz su ine ceny a aj bezne nezohnatelne.
Bezne ukazovatka, zelene napriklad dokazu zapalit zapalku, prasknut balon. Tieto zdroje su ale velmi velmi nebezpecne pre zrak a rozhodne by som to neodporucal prevadzkovat bez ochrannych okuliarov. Uplne najnebezpecnejsie su IR lasery, ktore ani nevidiet, maju len tepelny ucinok. . Odporucam nieco o laseroch najprv nastudovat, potom zistit ci to clovek potrebuje (neviem si predstavit na co) a tak az kupit. Ked to chces ako kuriozitku a praskat baloniky, tak najdi nieco na ebay za par dolarov a nechaj si poslat. Ale opat upozornujem, prevadzka je zrak ohrozujuca ! Takisto nepouzivat na verejnosti, uz vobec nie v noci a podobne.

Často jezdím do přírody, a občas se mi stane, že si zapomenu zápalky, vysypou se mi nebo promočí. Vím sice, že správný zálesák by takovou techniku nepoužil, ale já se radši chci ohřívat u ohně, než mrznout.
Něco, co dokáže třeba zapálit papír, kůru nebo nějakou kapalinu o nízké teplotě vzplanutí.

Sline moc tomu nevěřím že laser chcete používat na podpalování papíru.pokud chcete oslňovat aeroplány a pod tak to bych vám opravdu nedoporučoval.To už se jedná o trestný čin.Pokud opravdu potřebujete rozdělat oheň a máte vlhké zápalky tak bych vám doporučil křesadlo.Výběr je veliký a koupíte jej za pár pětek v outhdor shopu.

Často jezdím do přírody, a občas se mi stane, že si zapomenu zápalky, vysypou se mi nebo promočí. Vím sice, že správný zálesák by takovou techniku nepoužil, ale já se radši chci ohřívat u ohně, než mrznout.

Nevěřím ti, že máš problém s rozděláním ohně, když často jezdíš do přírody. IMHO trampové, turisti a zálesáci se teď válí po zemi a mohou se umlátit smíchy.
Jestli máš promočené sirky, asi bude navlhlé i dříví co někde v přírodě posbíráš a od zapáleného papíru bude blbě chytat.
Jednorázový plynový zapalovač se asi nehodí na nic jiného než na zapálení čvaňháka nebo svíčky na hrobě a to tam nesmí moc foukat vítr. Mám zkušenost, když jsme slavili narozeniny synů a svíčiček na dortech přibývalo, tak už k jejich zapálení nestačila jedna sirka. Jednou mne napadlo použít reklamní zapalovač. Svíčky jsem sice všechny zapálil, ale jak ten zapalovač hořel delší dobu, tak se v něm něco přehřálo a pak nešel zhasnout, musel jsem nechat celou náplň vyhořet.
Když zapalovač do přírody, tak nějaký pořádný, např. prý je dobrý tenhle
Zippo
ale zkušenost s tím nemám.
Občas potřebuji založit oheň na zahrádce, abych se zbavil prořezaných větví a větviček. Ty od zapáleného papíru blbě chytají, musí se nejdřív od nějakého zdroje tepla vysušit, aby mohly hořet samy. Benzín jen blafne a nezapálí (polejt celým kanystrem jsem nezkoušel). Tak jsem zkusil zapálit propanbutanovým hořákem a osvědčilo se to.
Do přírody se asi propanbutanová bomba blbě nosí, pokud bych chtěl chodit do přírody, spát pod širákem a byl bych natolik levej, že bych nedokázal rozdělat oheň třením dřev, asi bych si do usárny přibalil něco takového:
http://velkoobchod.conrad.cz/plynovy-horak-s-regul aci-toolcraft-mt-6804.k588464

Zapálit sirku či udělat dírku do papíru lze i laserem z DVD mechaniky. Na Youtube je spousta videí, namátkou: watch. Ovšem důrazně varuji - i u takového laseru jde o oči!!! A laser nemusí posvítit přímo do očí, stačí i odraz!!!!