Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení půdy starého RD - parozábrana?

Zdravím,

mám starší dvoupodlažní RD (ca 1930) a teď v mrazech jsem protopil přes 10m3/den plynu. Domek není nikterak zateplen, chtěl bych začít půdou, z které táhne dolů chladný vzduch. Bohužel přesně nevím, jak je strop řešen, tipuju klasicky prkna, škvárobeton a podlaha půdy je z prken. Nad tím je už jen krov a tašková střecha. Mám představu na prkna plácnout minerální vatu, avšak není mi úplně jasné, co s parozábranou. Na diskusích jsem našel protichůdné názory, i když většina diskutujících parozábranu silně doporučuje. Proto bych se rád zeptal zkušenějších :)

Díky!

aki,
Parozábranu na půdu můžete pložit, jen když tepelná hodnota celé konstrukce stropu, bude tvořit maximálně 1/3 ze zateplení vatou.
Příklad, když dáte málo vaty, nesmíte dát folii, páč by se rosný bod dělal pod folií, a vlhkost neodvětráte. Když dáte hodně a kvalitní vatu, folii dáte v pohodě, rosný bod bude ve vatě.
V obou případěch musíte mít ale odvětřání prostoru nad izolací. Pozor, neplést s odvětrávací taškou.
http://cukrar.rajce.idnes.cz/Juta_obrazky/#zaklop_ vaty.jpg
http://milancukrar.papricka.cz/plisen-nad-izolaci/
http://milancukrar.papricka.cz/kondenzat-na-folii- a-plisen/
Když položíte otázku panu Ryplovi z Juty, ten Vám vysvětlí i takové podrobnosti, že se budete divit.
poradna#

No měl jsem na mysli koupit část vaty, cca na půl plochy půdy, tu položit a sledovat, jestli nebude docházet k problémům s vlhkostí.
Je správná moje úvaha, že kdybych položil na podlahy půdy parozábranu a pak izolaci, naopak riskuji vznik vlhkosti pod podlahou ve škvárobetonu?
Zdraví
Aki