Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Halogen do auta na zadní okno - mlhovkáři

Zdravim,

Jelikož jezdim temer kazdy den rano ca 45km tak potkavam kotel mlhovkaru sviticich vsim co na autě je.

Jelikož mě to už važně se.re a nefunguje blikáni, troubeni, a pod., hodlam nasadit kalibr.

Mám v autě 230V. Šlo by o to tak, že bych dozadu na plato instaloval halogen(y). Nejlepe asi LED. Pripadnemu hovadu to naprat na ferovku do obliceje.

Otazka je, kolik watt by bylo odstrasujici. V LED si myslim ze je 10W málo. To je tak 75W zarovka. Kolik by vas dostatecně oslnilo?

Diky za navrhy a pripadnou podporu. Nemám nic proti mlhovkám v huste mlze nebo prazdne silnici, ale jinak je to vazne neprijemné...

Jakub

E: Popřípadě by se to i využilo pri nějakých stavebnich pracech a akcích...

Ty to musíš mít v hlavě řádně vypatláno, že řešíš problém stylem oko za oko.To že někdo zapomene zhasnout mlhovku, tak vezmeš zákon do svých rukou a svým chováním klidně způsobíš hromadnou nehodu, až někomu posvítíš 100W halogenem do obličeje.
Prostě ho předjeď, blikni na něj zadní mlhovkou a jeď dál.A nebo navštiv Chocholouška.

Jednou jsem poslouchal v rádiu debatu o tom, že neoktávkáři jsou nasraný na oktávkáře, že tito jezdí s rozsvícenými předními mlhovkami.Nějaký technik ze Škodovky vysvětloval, že se nejedná o mlhovky ale o světla na denní svícení.Mlhovky jsou těsně vedle nich.Ale to už málokdo ví.

Neřeš to.Prostě odjeď a hotovo.

Pochopil jsem správně, že Vám vadí lidi kteří Vám předníma mlhovkama svítí do zrcátek když jedou za Vámi? V čem to jezdíte??? mlhovka svítí více při zemi a rozptýleně, takže by nějak zvlášť oslňovat neměla. S dálkovýma v zrcátku to ani nelze srovnat. To máte formuli že sedíte tak nízko? Spíš budete nějak moc přecitlivělý a nasraný na celý svět, že? Že Vás to stále lidi baví chtít druhému okamžitě tvrdě odplácet, když to jde i jinak, třeba jen tou zadní mlhovkou bliknout... Že Vy pane budete jeden z těch, co pak na světelné zastavíte, vyběhnete z auta a křičíte na toho řidiče za Váma jaký je to píp a píp a nebo píp že mu rozmlátíte píp....

Jinak nápad transformovat 12V DC na 230V AC a následně zase na 12V DC je velice zajímavý....

Ano přesně to jsem já. Bliknout ? Nestačí v 99% je to uplně zbytečný. Kolikrát se nás sejde vic a bliká se zepredu zezadu... Uplná ignorace.

Přední mlhovky jsou nepříjemný v protismeru. Zadní mlhovka samozřejme zezadu.

Asi nejezdíte... Jinak na motorce je to oslnění jeste horsí. Vazně sranda jet v helme za nejakym hovadem

Jezdím, 20tis ročně, půlka za tmy. Ale dospěl jsem k názoru, že je zbytečné vše řešit silou a být sprostý. Člověk je na světě jen na chvíli, tak se začínám snažit ten svůj život prožít co možná nejlépe a s dobrou náladou. Vždyť jde tolik věcí zkousnout a přejít v poklidu, nikdo není bez viny. A věřím v karmu, jak se chováte Vy k lidem, tak se chová život k Vám. Pokud mě někdo oslňuje, byť přede mnou nebo zezadu, tak buď ho předjedu, nebo si nechám větší mezeru a on se už někdo najde, kdo to nevydrží a nacpe se tam :-) Přeji mnoho úspěchů a doufám že Vás nikdy na cestě nepotkám.

Řekl bych, že jsi dobrej magor a měl bys co nejdříve navštívit odborného lékaře. Zkus si představit, že ti takovou prasárnu jakou chceš dělat ty udělá někdo jiný, stejně postižený jako jsi ty. Asi bys měl vrátit řidičák (jestli ho vůbec máš), prodat auto a chodit pěšky, né však po silnici ale přez pole a lesy. Ty na silnice nepatříš!!!:x:

Zkus si představit, že ti takovou prasárnu jakou chceš dělat ty udělá někdo jiný..

Já nevím, kdo je tady magor ale výše se píše, že se mu svítí do ksichtu dnes a denně, takže proč by si chlapec měl něco představovat?!
Už ve Starém zákoně se píše: "oko za oko..". Ale to ještě nebyly auta s denním svícením, jenom s nočním.
Já věřím na přísloví: "Co nechceš aby dělali jiní tobě, dělej ty jim!". To starý už je na nic.
Máte tady řešit nějaký světla, a ne morálku opic s občanským průkazem v kapse. :-P

Jen si rejpnu. Píšu snad, že objednávám/pridelavám/svítim...?
Ne. Píšu objednal bych/přidelal bych/svitil bych.

Pomerne rozdíl řekl bych.

Jinak to, že oni ohrozujou mě, je v poradku.

Jinak jezdim tak rok auto/ 4roky motorka + fichtl z let mladsich bez pp.

Nevím, z jakeho duvodu bych si mel nechat srat na hlavu. To oni nemaj na silnici co delat. A ze je takych lidi dost. Samo se to nevyřeši.

Fajn nebudu svitit. Nakoupim lepeňaky a budu je hazet z vokna.

Nebuď troškař! Navrhni si na zadní plato tohle:

[http://www.kadlecelektro.cz/images/kadlecelektro.c z/produkty/tp/tp2.png]

ovládej to z nějakého raspíka, kde budeš mít předdefinované texty na tlačítko (např. "zhasni, debile!", nebo "jedeš s tím jak s hnojem") popř. rovnou klávesnici na zadávání textu pro příležitosti ad-hoc. ;-)

Jéé, tohle už mám v plánu hodně dlouho, nebo sehnat nějakej dobrej komerční produkt:) Při mnoha situacích bych to využil.. třeba gesto na "nesvítí ti pravý zadní světlo" apod. většinou nikdo nepochopil.

Zadní mlhovka je většinou silná, ale stačí rozestup a hlavně se imho nestává nějak často, že by ji někdo nechal rozsvícenou.

U předních to nechápu, jak můžou oslňovat. Leda bych do nich non-stop čuměl.

10W led je dost, cyklista, který jezdí s baterkou v ruce a pro jistotu svítí řidičům do ksichtu, aby ho nepřehlédli, už dostal vynadáno. A to jsme se tu shodli, že většina neřeší a jede dál.
Důležité upozornění: Každý vychovávač riskuje srdeční příhodu a fyzickou konfrontaci.

Tak jste mě premluvili. Už jsem kidnej. Ono po tom co mu den pred tim rozmlati kamion s hlinou/sterkem/piskem predni sklo, protoze to nemel zakryte, je pak kazdej na silnici debil. Zde se asi shodneme vsichni...

A ne, nejel jsem za nim. Jel v protisměru. :x:

Omlouvám se za to, že jsem ze sebe udelal vola, ale zaroven me trochu mrzí že tu to nikdo nebral s nadsázkou a vzal to trochu z té lidské(humorné) stranky. Možná az na vyjimky, ale tam si nejsem jistej, zda to nebyl sarkasmus.

Kazdopadne se omlouvam za sve chovani a popripade nejsem proti, polud se toto nicnerikajici vlakno vymaze.

Já jdu objizdet servisy na vymwnu toho skla. Nez mi/mě zavrou

Jakub

Mna seru tiez kadejaki dementi s pozapinanymi hmlovkami (hlavne zadna), ale to co planujes neni ani dobre a ani legalne. Mozes mat z toho problemy 100x vacsie jak ti ktori svietia s tymi hmlovkami. A nejake vyhovorky ze oni zacali ti nepomozu.

Ked uz to chces riesit tak si daj za okno velky napis "kurva vypni hmlovky, mozu sa pouzivat len pri viditelnosti pod 50m" :)

P.S. omnoho lepsie je predbehnut ak sa da alebo ak ne tak proste zvacsit odstup. Usetris si zataz organizmu adrenalinom, a zbytocne kramy v aute.

Však ano. Už jsem klidnej. Jak jsem psal. V uterý mi nakladak rozmlatil okno a to cloveka dokaze slusne nastvat na dalsi rano dost. Pak ti pred ksichtem projede stovka aut, z toho několik kriplu ti vypalej do oci cerveny fleky tema mlhovkama a už toho je na jeden den dost...

Trochu me mrzi ze se z toho hned dělá vražda...

Nedelam vrazdu mna tiez vytacaju hmlovky, mali by ich vsetkych zastavovat zeleni hajzlici a naparovat im pokuty, kua nech si nastuduju tie 3 vypinace v aute a kontrolky, dementi. Ja jazdievam 12hodin (SR-D) a ked mam este kokota pred sebou tak to mozem dojst do ciela aj uplne oslepnuty :) (chvalabohu je ale vacsina cesty dialnica)
BTW. ja osobne najprv mu prebliknem dialkovym kratko, ked nic tak dlhsie, ked nic tak ho poslem do pi* asi tak 8x, a potom bud obehnem alebo sa snazim nejak spomalit :)

Někdo kdo mě chápe. Jasně. Moje reakce byla premrstěná. Každopadně jsem rad ze nejsem jediny koho to sere.

A s resenim toho problemu souhlasim a dělám to stejně. Blikání, vyhlášeni ridice do vsech kurev a nasledné BEZPEČNÉ předjizdeni, nebo puštění Barry White a nasledneho několikaminutoveho relaxování, než se zmeni dopravni situace k memu prospechu.

A to jestli mlhovky oslnuji/jsou neprijemne, je asi dost subjektivni nazor. Asi to ostatní neznáte nebo mate zakal, ale mě opravdu neni prijemné mít v drzce víc svetla než je treba.

E:To s tou vraždou nebylo na Tebe :-)

Taky tě chápu. I mě vytáčí, když při sebemenším náznaku oparu (do skutečné mlhy to má většinou hodně daleko) někteří řidiči iniciativně rozsvítí zadní mlhovku, která pak vozidlo jedoucí za ním oslňuje. Vzpomínám na učitele v autoškole, který nás na tento nešvar upozorňoval už před mnoha lety - "Zadní mlhovka se má zapínat jen za opravdové silné mlhy. Pokud je viditelnost okolo 50 metrů a víc, je to vůči ostatním řidičům naprostá bezohlednost, která by se měla trestat!"
Člověk si samozřejmě může zanadávat, ale to je asi tak všechno, co pro to může udělat. Rozhodně nejsem zastáncem nějakých konfrontací, ať už ústních, nebo dokonce fyzických...

Jasně, už jsi se zklidnil, ale měl bys na sobě zapracovat, aby to třeštění neodesírali jiní.
- bílé světlo instalované tak, že svítí dozadu bez blokování na zpátečku je důvodem pro ztrátu technické způsobilosti vozidla pro provoz na poz.komunikacích.
- NEVÍM, CO BRÁNÍ ZELENÝM HAJZLÍKŮM, jak je zde někdo popsal, aby stáli vedle STK a hned nechali přeměřit světla tomu, kdo oslňuje. Asi to, že dělají od sedmi a STK je v noci taky zavřená...O použití mlhovek (zadních) mám pochybnosti zejména, pokud se jede v koloně - vyhláška to neřeší, zato ukládá POVINNOST použít je za mlhy ... :-( - to je blbě napsaný předpis, a za nepoužití můžete být pokutován :-(
- i přední mlhovky oslňují - a nejdou štelovat se zatížením auta :-(
- LED - bílý světlo s vysokým obsahem modrýho spektra, které oslňuje a při tom se špatně odráží od černého mokrého asfaltu, takže řidič houby vidí - zakázal bych :!:

Přesně tak, vyhláška je ohledně zapnutí zadních mllhovek při mlze nekompromisní. Sám tedy taky raději riskuji postih a když mě někdo v mlze dojede, zadní mlhovku vypínám (pokud náhodou zapomenu, reaguji na první probliknutí zezadu). Jednou jsem jel v mlze se známým, odmítal vypnout zadní mlhovku (i když jsme jeli v koloně), že nechce riskovat. Takže pokud někoho dojedu, kdo si mlhovku nechá zapnutou, raději volím delší odstup.
A jak už jsem psal výše - předníma mlhovkama mě teda ještě nikdo nikdy neoslnil...

Ja neviem jaka je ceska vyhlaska ale nemecka jasne definuje ze hmovky su povolene len pri viditelnosti pod 50m (inac su zakazane), a dalej vyhlaska stanovuje pri viditelnosti pod 50m max. rychlost 40km/h. takze ak nejaky kokot by aj tvrdil ze je viditelnost pod 50m a siel by 60km/h tak by mu mali naparit pokutu ze by sa z toho posral :) Nikto ich ale nepokutuje, pritom si myslim ze oslnovanie je omnoho horsie jak ist niekde na suchej ceste pri dobrej viditelnosti o 20kmh viac, ale to uz hajzlici pokutuju lebo su hajzlici.

Česká - mlhovky při mlze a snížené viditelnosti, např. husté sněžení, hustý déšť, hustota mlhy není definována :-D .
Před chvílí mi mlhovkami vrtal zrcátka přetížený sedan (mlhovky nejdou regulovat podle zatížení vozu), tak jsem jej zastavil, došel k němu, slušně pozdravil a upozornil, že asi omylem svítí mlhovkama... Dotyčný asiat chvilku kroutil s přepínačem, než našel příslušnou polohu, poděkoval mi za upozornění, usmáli jsme se na rozloučenou a pokračovali...

Jéžiš, to je složitost... Když už není úzké místo, zpomalím tak, aby za mnou musel zastavit tak, aby při pokusu o objetí musel couvnout. Než to udělá, vystoupím, ne? Jinak u nějakého ostrůvku... Jezdíš (kolik jsi to psal, že za rok?), tak snad koukáš do zrcátka, ne? A když nevyskočíš s montajznou v ruce, ale mávneš, usmějěš se, tak nemá, proč plašit...

Pojďme to brát, že to chudys bral jako žert a přejme mu, až z něho bude řidič, protože tím se rozhodně nestává získáním řidičáku, ale počtem ujetých km bez karambolů, aby došel ke zjištění, že zlem nic nespraví.Já jezdím 30 let, poslední léta cca 50 a víc tisíc ročte a víc mě štvou ti co předjíždí před horizontem, v zatáčce, parkuji na přechodech, chodnících v hranicích křižovatek. Cyklisté bez světel nejlépe 3 vedle sebe.někteří motorkáři (ač k nim patřím),prostě kdyby všichni dodržovali vyhlášku, jezdí se plynule a bez stresu. Ale to je na jiné téma.

Pokaždý, když jedu do práce autem, tak potkám minimálně jednoho blba na silnici za den. Někdy to může být náhodnej exces (i mně se takový věci stávají), někteří jsou hovada sami o sobě. Ač se proti tomu někdo určitě ohradí, nejvíc těch hňupů řídí Audiny, pak VW, ostatní značky jsou hodně daleko. Ne, že by ostatní nedělali blbosti za volantem, ale kdo je hovado od přírody, tak si na machrování pořídí Audi, nebo VW. A pak mladí frikulíni v bavoráku, ale těch v poslední době nepotkávám tolik.

... V závěsu jsou dle mého různé velmi spěchající dodávky,...

Slyšel jsem, že označení "řidič dodávky" není povolání, ale diagnóza:-D
Ale asi jde o to, že když se někdo na silnici chová jako prase, tak utkví v čem to jede, ale pokud se dalších x řidičů co jedou v podobných samohybech chová oploceně, ti v paměti neutkví. Jen ten co vyčníval.
Na téma dotazu: Nějak si nevybavuji, že bych často potkával někoho se zbytečně rozsvícenými mlhovkami a pokud jo, že by mne to nějak na$ralo.

Já se řídím tím co vidím. Když se mi auto co za ním jedu (a nelepím se jim za (_!_) začíná ztrácet v mlze nebo ve zvířených kapičkách, když za deště jedeme třeba po dálnici, tak zapnu mlhovky. A když se vyjasní tak je zase vypnu. A pokud se za takové situace někdo za mne nalepí, nechám ho předjet.