Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyroba trifazoveho prodluzovaku ke starym strojum

Dobrý den,

rád bych konzultoval svůj záměr výroby prodlužovacího kabelu cca 40 m na cirkulárku.
Celá instalace má však v současnosti jisté podmínky, tudíž i "limity".

Zásuvky i zástračky na spotřebičích jsou staré bakelitové/kovové hrušky oválného tvaru s porcelánovým středem (4 kolík).

Moje otázka zní:
Mohu vytvořit prodlužovák 4x2,5mm2 s osazením těmito starými hruškami (označení 380V/25A) pro připojení cirkulárky?

P.S. Vím, že výroba "svépomocí" je v rozporu s legislativou, ale čistě konzultuji. Děkuji předem

40m je už dost slouhý, ale můžete.
1) do jaké zásuvky to budete připojovat? Pokud je to 25A (oválná, 4kolík), nemůže být prodlužovák 2,5mm jištěný víc, než 16A (vzhledem k délce prodlužováku bych já raději volil pro práci venku 10A). Nic nepíšete o motoru cirkulárky - rozeběhne se při takovém jištění, úbytku napětí...?
2) Výroba 3f prodlužováku svépomocí a pro vlastní potřebu není v rozporu s legislativou, je ale třeba nechat ověřit jeho parametry - tedy zejména odpory a unikající proud a to bez speciálního měřáku a znalostí, neuděláte.
3) Spotřebiče používané ve venkovním prostředí mají být napájeny přes proudový chránič, ale na to 4 fousy nejspíš nestačí (tedy ani 4pólová zásuvka). Přes to bych Vám takovou ochranu zdraví a majetku doporučil.
5) Pokud máte na budově 5tikolíkovou zásuvku a proudový chránič a pokud cirkulka má ruční vypínač a žádná další přídavná zařízení na 230V, udělal bych prodlužovák, jako redukci z 5tikolíku na 4kolík (raději koupit 5tižilový kabel pro budoucí použití) a byl bych klidnější :-)

Ještě doplním :
"3) Spotřebiče používané ve venkovním prostředí mají být napájeny přes proudový chránič, ale na to 4 fousy nejspíš nestačí (tedy ani 4pólová zásuvka). Přes to bych Vám takovou ochranu zdraví a majetku doporučil."
Pokud je dotyčný nucen použít proudový chráníč (ve jménu ochrany nutnost) musí mít rozdělenou N a PE, tj. 5kolíkovou zásuvku. Proudové chrániče není možné provozovat v síti TN-C.( L1, L2, L3, PEN )