Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhkost prosakuje do sklepa

Zdravím vespolek,
mám podzemní stavbu, ze které bych chtěl udělat sklep pod rodinným domem. Dvě zdi sklepa budou zároveň nosné zdi domu. Statik říkal že to půjde. Ovšem mám takový problém. Do té podzemní stavby prosakuje voda (spíše vlhkost než že by tam ta voda byla přímo vidět). Dělá mi to v dolních rozích a těžko říct jestli to prosakuje ze svislé stěny nebo zespodu přes podlahu. Jak vyřešit takový problém? Známý mi říkal že se dělají nějaké chemické injektáže - je to řešení pro můj případ?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Chtěli jsme ušetřit za topení a tak jsme letos skoro vůbec netopili. To mělo za následek, že nám zač…
Kamil32 06.05.2016 09:57
Kamil32
Je to souhra náhod, které se může opakovat opět. Odstraňte příčinu, pak teprve následek, nebo budete…
milan.cukrar 06.05.2016 12:22
milan.cukrar
Pokud se zbavím příčiny, zmizí plíseň sama od sebe?
Kamil32 13.05.2016 10:05
Kamil32
Pokud je vlhkost jen jedna příčina, tak ano, Pokud je tam více vlivů, musíte odstranit i ty. poslední
milan.cukrar 16.05.2016 19:11
milan.cukrar

Chtěli jsme ušetřit za topení a tak jsme letos skoro vůbec netopili. To mělo za následek, že nám začal plesnivěť sklep a kuchyň. Dokud se topilo normálně, tak bylo vše OK. Na internetu jsem si našel, že plíseň mám odstraňovat za mokra. Nejprve natřít přípravkem proti plísně, který neobsahuje chlór. Pak čistým lihem vydezinfikovat. Pak znovu navlhčit přípravkem proti plísni, kompletně oškrábat zeď, aby se člověk zbavil i mycelia, pak do barvy přidat přípravek proti plísni (jako prevenci) a teprve potom natřít.

Tento postup se mi zdá zdlohavý. Máme doma plynový hořák, který se používá například na asfaltovou izolaci. Chci se zeptat, zda lze plíseň zabít také tímto hořákem, že by se celá žeď kompletně opálila buď tímto hořákem, nebo horkovzdušnou pistolí. Zabije to tu plíseň, nebo by mycelium mohlo přežít? Spálí to i spóry, nebo místo které nebude zasaženo plamenem přímo a bude pouze teplé stihne rozprsknout spóry do okolí? Případně co celou zeď ošetřit lihem a pak zapálit? Šlo by takto zeď ošetřit?

Další věc dotaz. Myslíte, že plíseň vznikla tak rychle opravdu jen díky tomu, že jsme netopili, nebo mohlo jít o shodu náhod a odněkud se nám do domu mohla dostat vlhkost, která spíš než netopení, způsobila vznik plísní? Dokáže to člověk zjistit sám, nebo je na to třeba pozvat nějakou firmu? Máte někdo zkušenosti s firmou completsan? Díky všem za rady.

Pokud by byl nějaký nápad jak se zbavit plísně bez škrábání a malování budu za něj rád. Nechce se mi kompletně stěhovat veškerý nábytek, malovat a pak se s tím vším stěhovat zpět.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru