Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podstresni folie proteka

Ahoj vsichni,
mam aktualne docela potiz a poprosim vas zkusenejsi o konzultaci. Mame rozdelanou strechu ve skladbe krokve - bedneni - folie jutadach 135- kontralate - late - plech /jeste neni polozeny/. Late byly impregnovane Bochemitem QS Profi. Zalatovano je od minuleho tydne.

Pri aktualnim dost silnem desti zacala folie protykat a to ne na jendom miste, ale v celych metrech, pulka bedneni je zevnitr mokra, na mnoha mistech to kape dovnitr. Pri kontrole z vrchni strany je videt, ze z lati se vymyva zelena barva, zespodu je folie skoro komplet mokra - v mistech, kde je sucha je stejne videt ze "punticky" ktere ma na spodni strane, jsou vlhke. Je mozne, ze nekolik dni zaschly Bochemit se v desti vymyva a folii zlikvidoval? Prusaky skrz dirky po hrebikach nebo sponkach nemuzu uplne vyloucit, ale nepredpokladam je v tak masivni mire, slo by spis o prehlednute jednotlivosti

Pred aplikaci jsem konzultoval jak s techniky Juty ("to vam musi rict vyrobce impregnace jak dlouhu musi byt zaschla"), tak s techniky Bochemie ("kdyz je to suchy, muzete to tam v pohode dat"). Ted se predpkladam ke svym vyrokum rozhodne znat nebudou a me nezbyde nic jineho, nezli koupit novou folii, po zkusenostech zrejme silnejsi Monolitic :-(

Diky za nazory

je to brano z vnitrku:
krov - no aby to drzelo
pdbiti - jiz bylo na strese pritomno
folie - proti vode :-)
late+ kontra - odvetravana mezera
plech - ano, profilovany plech

P.S.: kdyby v tom celem nekdo hledal misto pro pobaveni, vezte ze momentalne mam vic vody na pude nez ve studni, venku leje a ja nemuzu prijit na to, jestli se mam radovat nebo vztekat :-)

No - kdyz jsme u toho: Kazdy tvrdi neco jineho - zastupce juty je schopy tvrdit, ze to ma byt vzdycky 100% nepropustne, kluk co tu strechu delal je z toho prekvapeny, ale jednim dechem tvrdi ze to tyhle velky deste vydrzet nemusi a muze pustit. Staci pohledat a na internetu najdete cokoli od "nesmi za zadnou cenu propustit" az po "jen to nenechavejte navlhnout".

Kdyz vychazim ze stanoviska Juty, musi to vydrzet jakykoli dest. Od toho bych se odpichnul - me to vydrzelo prvnich par hodin deste (byt poradneho). Pote zacala cast strechy tect. Cast nikoli. Pokladane jednim clovekem, jednim zpusobem, asi jediny rozdil je par hodin schnuti impregnace - proto se ji tolik obavam.

Tvrdit můžou co chcou. Důležité je co deklarují na papíře. A tam je W1. Což znamená, jak praví norma a dole píše kejki, odolnost proti vodnímu sloupci 200 mm po dobu 2 hodin. Šmitec Co najdu na internetu mně nezajímá. Platí co je na technickém listu daného výrobku.

Chápu, píšu to drsně, bez servítků, ale tak to prostě je. Takto by k případné reklamaci pravděpodobně přistoupil výrobce. Tekoucí - netekoucí části.. nemůžou být pokryté z rozdílných rolí? To by také mohlo sehrát svou roli.

V poradku, ono tu neni s cim se mazat - i kdybys napsal ze je vsecko slunickove, stejne mi sem potece. Prehnany optimismus je na prd.

Ad tuzne role - je to celkem pravdepodobne. Zapadni cast stechy tece vyrazne mene, vychodni vic. Na kazdou padla jedna role, z kazde mam jeste asi 25m bokem. Zkusim "kejkiho test" na obou kouscich a uvidime.

Jinak ja si tedy pod "200mm po dobu dvou hodin" nedovedu nic moc predstavit krome syntetickeho testu - neumim si to nijak srovnat s aktualnim den trvajicim slejvakem - je to moc nebo malo?

Taky to neumím porovnat. Je jasný že 20 cm vysoký sloupec vody vytvoří daleko větší tlak na fólii než těch pár mm co za 24 hodin napršelo. 200 mm myslím to rozhodně nebude. Ale prší opravdu už moc dlouho a to ta fólie fakt není stavěná. Průser je že teď už se s tím nic moc nenadělá.

Tak za svetla to neni takova tragedie.

Folie je sice misty mokra, ale zdrojem vlhkosti je posle vseho nekolik malo hrebiku ktere drzi latovani v krokvi. Diky vzlinavosti mezi folii a podbitim to vypada jako plosny prusak a rozleza se to po podbiti. Dost to podporil dub nad nejhur postizenym mistem, ze ktereho voda doslova - a damy prominou - chcije v nekolikanasobnem mnozstvi oproti jinym mistum. Strechar to cele zaplachtoval a jede se dal.

Z folie jsem urizl vzorek z presahu po kraji, zatizil 100mm sloupcem vody - a drzel ctyri hodiny, nez ho mladej uspesne vylil. Spodek mezitim stacil uschnout a vypada to OK.
Jsem rad, ze moje obavy z impregnace byly liche - dost me vydesila ta vymyvana zelena barva (bochemit). Po nastudovani problematiky impregnace vs. folie jsem trochu klidejsi - skodliva neni ani tak chemie impregnace jako takova, ale smacedlo, ktere pomaha chemii prosaknout do dreva. To stacilo celkem bezpecne vyschnout uz pred latovanim, takze v tomhle asi taky dobre.

Vsem dekuju za nazory - snad se onecne zase v klidu vyspim :-)