Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podstresni folie proteka

Ahoj vsichni,
mam aktualne docela potiz a poprosim vas zkusenejsi o konzultaci. Mame rozdelanou strechu ve skladbe krokve - bedneni - folie jutadach 135- kontralate - late - plech /jeste neni polozeny/. Late byly impregnovane Bochemitem QS Profi. Zalatovano je od minuleho tydne.

Pri aktualnim dost silnem desti zacala folie protykat a to ne na jendom miste, ale v celych metrech, pulka bedneni je zevnitr mokra, na mnoha mistech to kape dovnitr. Pri kontrole z vrchni strany je videt, ze z lati se vymyva zelena barva, zespodu je folie skoro komplet mokra - v mistech, kde je sucha je stejne videt ze "punticky" ktere ma na spodni strane, jsou vlhke. Je mozne, ze nekolik dni zaschly Bochemit se v desti vymyva a folii zlikvidoval? Prusaky skrz dirky po hrebikach nebo sponkach nemuzu uplne vyloucit, ale nepredpokladam je v tak masivni mire, slo by spis o prehlednute jednotlivosti

Pred aplikaci jsem konzultoval jak s techniky Juty ("to vam musi rict vyrobce impregnace jak dlouhu musi byt zaschla"), tak s techniky Bochemie ("kdyz je to suchy, muzete to tam v pohode dat"). Ted se predpkladam ke svym vyrokum rozhodne znat nebudou a me nezbyde nic jineho, nezli koupit novou folii, po zkusenostech zrejme silnejsi Monolitic :-(

Diky za nazory

je to brano z vnitrku:
krov - no aby to drzelo
pdbiti - jiz bylo na strese pritomno
folie - proti vode :-)
late+ kontra - odvetravana mezera
plech - ano, profilovany plech

P.S.: kdyby v tom celem nekdo hledal misto pro pobaveni, vezte ze momentalne mam vic vody na pude nez ve studni, venku leje a ja nemuzu prijit na to, jestli se mam radovat nebo vztekat :-)

No - kdyz jsme u toho: Kazdy tvrdi neco jineho - zastupce juty je schopy tvrdit, ze to ma byt vzdycky 100% nepropustne, kluk co tu strechu delal je z toho prekvapeny, ale jednim dechem tvrdi ze to tyhle velky deste vydrzet nemusi a muze pustit. Staci pohledat a na internetu najdete cokoli od "nesmi za zadnou cenu propustit" az po "jen to nenechavejte navlhnout".

Kdyz vychazim ze stanoviska Juty, musi to vydrzet jakykoli dest. Od toho bych se odpichnul - me to vydrzelo prvnich par hodin deste (byt poradneho). Pote zacala cast strechy tect. Cast nikoli. Pokladane jednim clovekem, jednim zpusobem, asi jediny rozdil je par hodin schnuti impregnace - proto se ji tolik obavam.

Tvrdit můžou co chcou. Důležité je co deklarují na papíře. A tam je W1. Což znamená, jak praví norma a dole píše kejki, odolnost proti vodnímu sloupci 200 mm po dobu 2 hodin. Šmitec Co najdu na internetu mně nezajímá. Platí co je na technickém listu daného výrobku.

Chápu, píšu to drsně, bez servítků, ale tak to prostě je. Takto by k případné reklamaci pravděpodobně přistoupil výrobce. Tekoucí - netekoucí části.. nemůžou být pokryté z rozdílných rolí? To by také mohlo sehrát svou roli.

V poradku, ono tu neni s cim se mazat - i kdybys napsal ze je vsecko slunickove, stejne mi sem potece. Prehnany optimismus je na prd.

Ad tuzne role - je to celkem pravdepodobne. Zapadni cast stechy tece vyrazne mene, vychodni vic. Na kazdou padla jedna role, z kazde mam jeste asi 25m bokem. Zkusim "kejkiho test" na obou kouscich a uvidime.

Jinak ja si tedy pod "200mm po dobu dvou hodin" nedovedu nic moc predstavit krome syntetickeho testu - neumim si to nijak srovnat s aktualnim den trvajicim slejvakem - je to moc nebo malo?

Tak za svetla to neni takova tragedie.

Folie je sice misty mokra, ale zdrojem vlhkosti je posle vseho nekolik malo hrebiku ktere drzi latovani v krokvi. Diky vzlinavosti mezi folii a podbitim to vypada jako plosny prusak a rozleza se to po podbiti. Dost to podporil dub nad nejhur postizenym mistem, ze ktereho voda doslova - a damy prominou - chcije v nekolikanasobnem mnozstvi oproti jinym mistum. Strechar to cele zaplachtoval a jede se dal.

Z folie jsem urizl vzorek z presahu po kraji, zatizil 100mm sloupcem vody - a drzel ctyri hodiny, nez ho mladej uspesne vylil. Spodek mezitim stacil uschnout a vypada to OK.
Jsem rad, ze moje obavy z impregnace byly liche - dost me vydesila ta vymyvana zelena barva (bochemit). Po nastudovani problematiky impregnace vs. folie jsem trochu klidejsi - skodliva neni ani tak chemie impregnace jako takova, ale smacedlo, ktere pomaha chemii prosaknout do dreva. To stacilo celkem bezpecne vyschnout uz pred latovanim, takze v tomhle asi taky dobre.

Vsem dekuju za nazory - snad se onecne zase v klidu vyspim :-)