Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hoblovka - nákup - kterou?

Uvažuji o koupi hoblovky, ale nevím, která je z hlediska spolehlivosti, přesnosti, výkonu ap. lepší? Na cenu v této fázi nehledím a neuvažuji, že když je dražší, tak je lepší a podobné úvahy. Prostě cenu neberu v úvahu.
Mám vyhlédnuty tyto dva typy hoblovky:

DeWALT DW 733 - dewalt-dw733
Hoblovka DH 330 - http://www.zbozi.cz/vyrobek/metabo-dh-330-protahov acka/

A aby to nebylo zase až tak jednoduché, tak METABO DH 330 se prodává v barvě modré a zelené.
Jest-li má někdo zkušenosti s tímto strojem nebo stroji, budu rád, když se podělí se svými zkušenostmi.

Děkuji.

Já bych ti doporučil, abys ty peníze investoval do staršího litinového stroje, sám jsem si tímhle prošel, říkal jsem si, že když už, tak něco nového a pořádného. Chyba, pokud nechceš investovat 50-100tis. Zakotvil jsem u 40let staré hoblovky, jen stoly musí zvedat dva lidi, jeden s nima nehne a nemohu si to vynachválit, 4 nože, 5,5kw. Dík stabilitě a přesnosti na tom uděláš jak pár mm tlusté prkénko, tak ohobluješ trámy na střechu.

Mno, něco takového už mám, ale je to trochu nepraktické. Občas potřebuji něco ohoblovat v dílně doma a někdy musím zase venku. Přenášet to pochopitelně nejde. A pokud jde o přesnost, tak nic moc. Je to na takové hrubé hoblování.
Já jsem pevně rozhodnut pro některý z těchto strojů, tak proto mne zajímá, jest-li třeba někdo nedělá na METABO, někdo na DeWALT a má s tím positivní/negativní zkušenosti.
Ještě kvalitnější DeWALT jsem objevil na amazon.com, ale dostat do ČR je skoro nemožné, pokud ovšem nechci zaplatit za dopravu víc, než stojí samotný stroj.
http://www.amazon.com/DEWALT-DW735X-Two-Speed-Plan er-Package/dp/B003OX9KME
Válec je tří nožový, tak že skoro odpadá broušení, a navíc má dvě rychlosti posuvu. A k němu moc fájn vychytávka:
http://www.amazon.com/Wixey-WR510-Digital-Readout- Fractions/dp/B001PTGBSK/ref=sr_1_8?s=hi&ie=UTF8&qi d=1441519941&sr=1-8&keywords=wixey+digital+angle+g auge

Mno, moc pěkná věcička na přesnou práci. Ovšem musím se spokojit s tím, co se dá koupit u nás. Podstoupit anabázi s dopravou z USA je nad mé síly.

No snad se časem někdo sem podívá, kdo už s těmito stroji má zkušenost. Také mne mate ta dvoubarevnost u METABO. Sice platí zelená hoby, modrá profi, ale nejsem si jist, jest-li to platí universálně.

Problém s barvou je, zdá se, vyřešen. Dostal jsem tuto odpověď:
"rozdíl je opravdu jen v barvě. Důvodem bylo sjednocení barev a aktuální barva je zelená".
Tak alespoň část mého problému s výběrem je vyřešen.
Teď se ještě rozhodnout, kterou?!